Ekipa „Star Wars IX” kręci zdjęcia w lokacji z oryginalnej trylogii. Na którą planetę powrócą bohaterowie filmu?

Sergiusz Kurczuk
05.07.2018 13:27
J.J. Abrams i Lupita Nyong’o|undefined Fot. Wiese/face to face/East News

Bohaterowie 9. części „Gwiezdnych Wojen” prawdopodobnie powrócą na jedną z planet, którą fani znają z „Nowej Nadziei”. Wskazuje na to miejsce zdjęć do filmu.

Nowa trylogia „Star Wars” całymi garściami czerpie z oryginalnych filmów George'a Lucasa. Sentymentalną podróż wspomagają dodatkowo aktorzy, wcielający się 4 dekady temu w słynnych bohaterów. W XI epizodzie prawdopodobnie pojawi się kolejna dawno niewidziana postać. Wszystkie znaki wskazują, że Billy Dee Williams ponownie zagra Lando Carlissiana. Okazuje się, że to nie jedyny element z klasycznych „Gwiezdnych Wojen”, który prawdopodobnie zobaczymy w „Star Wars IX”. Zdjęcia do filmu już się rozpoczęły i ekipa filmowa trafiła do miejsca, w której kręcono sceny z „Nowej Nadziei” i „Rogue One”. Chodzi o wydarzenia dziejące się na planecie Yavin IV. 

„Star Wars IX” - czy zobaczymy planetę Yavin IV?

Serwis Star Wars News Net donosi, że ekipa „Gwiezdnych Wojen” rozpoczęła zdjęciaCardington Airship Sheds, znajdujących się w Bedfordshire w Wielkiej Brytanii. J.J Abrams, który wyreżyseruje IX epizod, nie jest pierwszym filmowcem zajmującym się „Star Wars” kręconym w tym miejscu. Hangary grały już w we wcześniej wspomnianych produkcjach. Zawsze były planetą Yavin IV. Całkiem możliwe, że członkowie Ruchu Oporu właśnie tam znajdą schronienie. 

Z drugiej strony możliwości Cardington Airship Sheds pozwalają na stworzenie w nich dowolnej scenerii, więc lokacja wybrana przez ekipę Abramsa wcale nie musi o niczym przeważać. W końcu miejsca użyto przy produkcji wielu filmów niezwiązanych z „Gwiezdnymi Wojnami”. 

Czy „Star Wars IX” zatoczy pełne koło? Dowiemy się dopiero w grudniu 2019 roku, kiedy film Abramsa wejdzie do kin. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.