Elisabeth Moss z „Opowieści podręcznej” zagra autorkę horrorów Shriley Jackson

Sergiusz Kurczuk
18.05.2018 15:53
Elisabeth Moss|undefined Fot. Invision/East News

Tym razem Elisabeth Moss wystąpi w dramacie psychologicznym poświęconym mrocznej przygodzie pisarki Shirley Jackson. Wydarzenie było kanwą jednej z jej najsłynniejszych powieści. 

Niebawem Elisabeth Moss, gwiazda serialu „Opowieść podręcznej” wystąpi jako kolejna ważna bohaterka. Tym razem będzie to jednak postać, która żyła naprawdę. Chodzi o Shirley Jackson - słynną autorkę horrorów, która napisała takie książki grozy jak „Nawiedzony”, „Poskramianie demonów i Życie wśród dzikusów, powieści obyczajowe o życiu rodziny z dwójką dzieci, zamieszkałej na prowincji w Vermoncie” czy „Zawsze mieszkałyśmy w zamku”. 

„Shirley” - kim była Shirley Jackosn?

Jak donosi Deadline, biografią zajmie się Josephine Decker. Scenariusz oparty na powieści Susan Scarf Merrell zatytułowanej „Shirley: A Novel” napisze natomiast Sarah Gubbins. Według informacji podanych przez portal Moss zagra główną rolę. Wcieli się więc w pisarkę urodzoną w 1916 roku, która od dziecka interesowała się pisarstwem. Jej najsłynniejsza powieść powstała po wydarzeniach, które przeżyła wraz z mężem i profesorem z college'u w jednej osobie - Stanleyem Hymanem. Para przeprowadziła się do miasteczka Jackson, by rozpocząć nowy rozdział. Zamiast tego ich życie zamieniło się w koszmar. 

Michael Stuhlbarg Fot. foto: AdMedia / Splash News/East News

Film ma być utrzymany w konwencji thrillera psychologicznego. W rolę męża głównej bohaterki wcieli się Michael Stuhlbarg znany z takich produkcji jak „Doktor Strange” oraz „Kształt wody”. Zdjęcia mają ruszyć latem 2018 roku. Na razie nie zdradzono, kiedy planowana jest premiera „Shirley”. To nie jedyny film, nad którym obecnie pracuje Moss. Niebawem aktorka wystąpi w roli upadłej punkówy w filmie „Her Smell” oraz pojawi się w nowym horrorze Jordana Peele. Najsłynniejsza powieść Jackson - „Nawiedzony” doczekała się już ekranizacji. Jeszcze w roku 2018 ma się ukazać serial platformy Netflix oparty na książce pisarki. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.