Elizabeth Moss zastąpi Johnny'ego Deppa w remake'u "Niewidzialnego człowieka"?

Sergiusz Kurczuk
04.03.2019 13:05
Fot. kadry z "Opowieści podręcznej" i "Niewidzialnego człowieka"

Wytwórnia Blumhouse zapowiedziała remake klasycznego filmu "Niewidzialny człowiek". Chociaż początkowo w filmie miał grać Johnny Depp, obecnie mówi się o Elizabeth Moss - gwieździe serialu "Opowieść podręcznej".

Remake to stały element Hollywood. Nowe wersje dobrze znanych opowieści nie są w kinie komercyjnym nowym zjawiskiem. Już niedługo Blumhouse - wytwórnia odpowiedzialna za takie produkcje, jak "Uciekaj!", "Glass", "Śmierć nadejdzie dziś", czy nowa wersja "Halloween", zaprezentuje światu odświeżona odsłonę "Niewidzialnego człowieka". W roli głównej ma w niej wystąpić Elizabeth Moss znana z takich seriali jak "Opowieść podręcznej", "Mad Men", "Top of the Lake" oraz filmów "Przerwana lekcja muzyki" czy "The Square".

"Niewidzialny człowiek" - Elizabeth Moss gwiazda remake'u

Historia naukowca, który odkrył miksturę, za pomocą której stał się niewidzialny, ujrzała światło dzienne jako powieść autorstwa H.G. Wellsa. Już po trzydziestu latach od premiery, książka doczekała się hollywoodzkiej adaptacji. Reżyserem filmu "Niewidzialny człowiek" z 1933 roku był James Whale, a w tytułowego bohatera wcielał się Claude Rains.

Od tej pory "Niewidzialny człowiek" doczekał się kilku remake'ów.

Przeczytaj także

Już niedługo zobaczymy najnowszą wersję filmu. Według portalu Variety, twórcy filmu zrezygnowali z angażu Johnny'ego Deppa, który pierwotnie miał być zaangażowany w przedsięwzięcie. Obecnie prowadzą rozmowy z Elizabeth Moss. Na razie nie wiadomo, czy remake "Niewidzialnego człowieka" będzie raczej rebootem i aktorka zagra tytułową bohaterkę, czy może wcieli się w inna postać. Według doniesień Moss ma grać jedną z głównych ról. Reżyserem i scenarzysta filmu został Leigh Whannell - jeden z twórców serii "Piła". Pracował już dla Blumhouse przy horrorze "Naznaczony: ostatni klucz" oraz filmie science fiction "Upgrade".

"Niewidzialny człowiek" - kiedy premiera remake'u?

Początkowo nowy "Niewidzialny człowiek" miał być częścią horrorowego uniwersum stworzonego przez Universal. Niestety kiepskie oceny filmu "Mumia" z 2017 roku sprawił, że odsprzedano prawa do klasycznych filmów grozy Blumhouse. Moss współpracowała już z wytwórnią przy horrorze Jordana Peele'a "To my", który już w marcu 2019 roku wejdzie na ekrany kin. Kolejna produkcją kinową, w której pojawi się aktorka, będzie historia punkowej wokalistki w filmie "Her Smell". Moss powróci również w 3. sezonie "Opowieści podręcznej". Na razie nie wiadomo, kiedy nowa wersja "Niewidzialnego człowieka" trafi do kin.

>>Zobacz też: Czy „Opowieść podręcznej” jest oparta na prawdziwych wydarzeniach?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.