Elton John krytykuje nowego "Króla Lwa": "to było ogromne rozczarowanie"

16.10.2019 13:36
Elton John|undefined Fot. Mark Thomas / i-Images/i-images/East News

W sprzedaży pojawiła się niedawno autobiografia Eltona Johna, zatytułowana po prostu "Me". Z tej okazji twórca udzielił wielu wywiadów promujących książkę. W jednym z nich, wokalista krytykuje nową wersję "Króla Lwa".

Elton John miał okazję zobaczyć (tak jak miliony osób na całym świecie) fotorealistyczny remake "Króla Lwa" z 2019 roku. Wokalista nie jest jednak fanem nowej wersji dzieła przygotowanej przez Disneya.

Elton John o nowym Królu Lwie - byłem rozczarowany

Artysta, który skomponował i wykonywał utwory na potrzeby oryginalnego filmu z 1994 roku stwierdził, że remake był "wielkim rozczarowaniem". Elton John co prawda powrócił do studia, aby zaadaptować utwory typu "Hakuna Matata" na potrzeby "aktorskiej" wersji. Wokalista stwierdził jednak w wywiadzie z brytyjskim GQ, że zbyt realistyczna grafika użyta w produkcji miała negatywny wpływ na odbiór muzyki:

Muzyka była tak ogromną częścią oryginalnego filmu, że w nowej wersji praktycznie nie można jej było usłyszeć. Magia i radość zostały zatracone. Oprócz tego soundtrack nie odniósł takiego sukcesu, jak nasza oryginalna wersja - wówczas był najlepiej sprzedającym się albumem roku, a tutaj wypadł z notowań po kilku tygodniach. A przecież film był tak ogromnym sukcesem komercyjnym!

Chciałbym, żeby zaprosili mnie na tą imprezkę na dłużej, ale kreatywna wizja tego filmu i jego muzyki była zdecydowanie inna, niż wcześniej. Tak naprawdę nie za bardzo mnie tam chcieli i nie okazywali mi zbyt dużo szacunku. Było mi z tego powodu naprawdę smutno.

Przeczytaj także

Elton John nie omieszkał jednak pogratulować twórcom musicalu "Król Lew", którzy według niego "kontynuują dobrego ducha" oryginału w swoim dziele. 

Po ogromnym sukcesie filmu biograficznego o Freddiem Mercurym "Bohemian Rhapsody" twórcy zaczęli decydować się na kolejne ekranizacje historii życia barwnych postaci rockowego świata. Elton John również doczekał się swojego własnego filmu. Premiera produkcji "Rocketman" odbyła się w czerwcu 2019 roku.

Zobacz także: Elton John miał problemy z oglądaniem "Rocketmana"

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.