"Epoka lodowcowa": Disney stworzy kolejne przygody bohaterów serii

27.10.2019 15:43
Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie|undefined Fot. kadr z filmu Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie

"Epoka lodowcowa" ma szansę powrócić pod auspicjami Disneya. Oznacza to, że Blue Sky Studios nie zostanie zamknięte i będzie pracować nad swoimi animacjami.

Wraz z zakończeniem umowy pomiędzy Disneyem a Foxem, firma z uszami Myszki Miki przejęła prawa do wielu słynnych serii filmowych i telewizyjnych. W tym również "Epoki lodowcowej", za którą odpowiada Blue Sky Studios. Przedstawiciele Disneya przeprowadzili badania i sprawdzili, które tytuły im się opłacają, a które należy zlikwidować. Okazuje się, że film o prehistorycznych zwierzakach należy do tej pierwszej grupy. 

"Epoka lodowcowa 6" powstanie dzięki Disneyowi?

Jak podaje portal Discussing Film, rozpoczęły się prace nad kontynuacją "Epoki lodowcowej". Nie będzie to jednak kolejny kinowy sequel, tylko seria spin-offów, które trafią na powstającą platformę streamingową Disney+. To jednak niejedyny uratowany tytuł od Blue Sky Studios. W podobnej wersji otrzymamy kolejne przygody bohaterów filmu "Rio". 

Przeczytaj także

Spin-off "Epoki lodowcowej" skupi się na jednym z bohaterów pobocznych - Bucku - jednookiej łasicy, która zamieszkiwała enklawę dinozaurów. Bohater zadebiutował w piątej części serii o podtytule "Mocne uderzenie" i w oryginale był dubbingowany przez Simona Pegga. 

Fani "Rio" będą mieli okazję prześledzić dalsze losy Nico i Pedro - dwóch zabawnych ptaszków, które towarzyszyły podczas przygód głównych bohaterów ptasiej animacji. W małego kanarka wcielił się Jaimie Foxx, a otyłemu kardynałowi szkarłatnemu głosu użyczył raper will.i.am. Bohaterowie poboczni wystąpili w obu częściach "Rio".

Przeczytaj także

Na razie nie wiadomo, czy oryginalni aktorzy głosowi powrócą w nowych produkcjach. Na razie oba tytuły są na wczesnym etapie procesu twórczego, a ich szczegóły fabularne nie są znane. Filmy będą kolejnymi spin-offami słynnych serii, które znajdą się w ofercie Disney+. Trudno określić, kiedy zapowiadane produkcje trafią na platformę streamingową Disneya. 

Przeczytaj także

Zobacz też: Jakie serie filmowe trafiły w ręce Disneya po przejęciu 21st Century Fox? 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.