"Erotica 2022": O czym opowie pierwszy polski film Netfliksa? Zobacz zwiastun

16.11.2020 13:34
materiały prasowe Netflix|undefined Fot. materiały prasowe Netflix

Netflix zaprezentował zwiastun produkcji "Erotica 2022" - pierwszego polskiego filmu zrealizowanego dla serwisu. O czym opowie wspólne dzieło pięciu polskich reżyserek?

Pięć kobiet. Pięć historii. Pięć reżyserek. Tak zaczyna się opis filmu "Erotica 2022", najnowszej polskiej produkcji Netfliksa, której twórczyniami są Kasia Adamik, Olga Chajdas, Anna Jadowska, Anna Kazejak i Jagoda Szelc. Film opowiada o niedalekiej przyszłości, która może czekać Polki, jeśli nie uda im się obronić swoich praw.

Przeczytaj także

"Erotica 2022" - zwiastun polskiego filmu Netfliksa

"Erotica 2022" to antologia składająca się z pięciu etiud. Każda z nich toczy się w czasach, w których kobiety są produktami, macierzyństwo - obowiązkiem, a seksualność ścigana jest z urzędu. Pięć bohaterek zmaga się ze światem pełnym absurdów i chorych sytuacji, w którym nie ma miejsca na prawdziwe emocje i relacje międzyludzkie. Netflix zaprezentował zwiastun tego pierwszego polskiego filmu serwisu, gdzie główne role zagrały Agata Buzek, Małgorzata Bela, Sara Celler-Jezierska, Monika Pikuła oraz Agnieszka Żulewska.

"Erotica 2022" to wyjątkowy projekt Netfliksa. Nie tylko dlatego, że jest pierwszym polskim filmem serwisu po bardzo ciepło przyjętych serialach "W głębi lasu" i "1983".  Antologia zasługuje na szczególną uwagę w czasach Strajku Kobiet jako projekt o kobietach zrealizowany przez kobiety i przestrzegający przed tym, by Polki nie podzieliły losów podręcznych.

Przeczytaj także

Każdą z pięciu etiud wyreżyserowała inna uznana polska reżyserka: Kasia Adamik ("Pokot", "Amok"), Olga Chajdas ("Nina"), Anna Jadowska ("Ultraviolet"), Anna Kazejak ("Szadź", "Obietnica") i Jagoda Szelc ("Monument", "Wieża. Jasny dzień"). Część z nich współpracowała z Agnieszką Holland podczas realizacji serialu "1983". To jednak nie koniec wielkich nazwisk na liście twórczyń "Erotiki 2022". Reżyserki w pracach nad scenariuszami wspierały wybitne polskie pisarki - Joanna Bator ("Ciemno, prawie noc"), Gaja Grzegorzewska ("Żniwiarz"), Grażyna Plebanek ("Nielegalne związki"), Ilona Witkowska ("Lucyfer zwycięża") oraz laureatka nagrody Nobla, Olga TokarczukProducentką antologii jest Marta Lewandowska ze studia Friends with Benefits.

Erotica 2022 Fot. materiały prasowe Netflix

"Erotica 2022" - kiedy premiera na Netflix?

Zwiastun oraz ekskluzywne materiały i fragmenty antologii zostały zaprezentowane podczas spotkania z twórczyniami projektu w trakcie festiwalu Nowe Horyzonty, który w 2020 roku odbył się online. 13 listopada 2020 trailer produkcji "Erotica 2022" trafił do szerokiej publiczności za pośrednictwem serwisu Youtube. Już niebawem będziemy mieli okazję zobaczyć całość. Netflix zapowiedział premierę na 25 listopada 2020 roku.

 

Przeczytaj także
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.