"Eternals": Angelina Jolie skomentowała swoją nową rolę

01.08.2019 13:53
Angelina Jolie|undefined Fot. CHRIS DELMAS/AFP/East News

"Eternals" to jedna z nadchodzących produkcji Marvel Studios. W jednej z ról zobaczymy Angelinę Joli, która zagra Thenę. Aktorka opowiedziała o swojej kreacji.

Ostatnia produkcja MCU z 2019 roku - "Spider-Man: Far From Home" to oficjalne zakończenie Fazy Trzeciej kinowego uniwersum. Nowy rozdział otworzy solowa produkcja o Black Widow, która zadebiutuje w maju 2020 roku. Kilka miesięcy później na duże ekrany trafi jeden z najbardziej tajemniczych filmów Marvel Studios. Mowa o "Eternals" - adaptacji komiksu opowiadającym o gatunku ludzi o niemal boskich mocach. W filmie wystąpi między innymi Angelina Jolie. Gwiazda skomentowała swoją nową rolę.

"Eternals" - Angelina Jolie o roli Theny

Obsadę 25. filmu Marvela potwierdzono podczas San Diego Comic Con 2019. O tym, że Jolie będzie kolejną aktorką wielkiego formatu, dołączającą do MCU plotkowało się wiele miesięcy przed imprezą. Początkowo fani byli przekonani, że Jolie wcieli się w Sersi. Kevin Feige potwierdził jednak, że w filmie pojawi się inna przedstawicielka Eternals znana z komiksów - Thena.

San Diego Comic Con 2019 Fot. foto: Gilbert Flores/Broadimage/Broad Image/East News

Wojowniczka posiada wiele nadprzyrodzonych cech. Aktorka udzieliła wywiadu z magazynem "People", w którym opowiedziała o wymagających przygotowaniach do roli superbohaterki.

To co tak naprawdę skłoniło mnie do wzięcia tej roli, to fakt, że moje dzieci chciały zobaczyć mnie jako silną postać. Są szczęśliwe, że będę silna i czerpią z tego radość. Thena jest wojowniczką. Będę musiała bardzo ciężko pracować, żeby dać fanom Marvel Cinematic Universe taką Thenę, o której marzą.

Jolie wyznała, że trening do nowej roli obejmuje częste wizyty na siłowni, elementy baletu oraz naukę posługiwania się mieczem. Reżyserką "Eternals" została Chloé Zhao. Aktorka skomentowała ten wybór producentów Marvel Studios.

Myślę, że Chloé stworzy wyjątkowy film Marvela. Z całym szacunkiem i miłością do innych twórców, mamy nadzieję, że dodamy od siebie coś nowego.

Przeczytaj także

Wojowniczka, w którą wcieli się Jolie, zadebiutowała w komiksach w 5. numerze "Eternals" z 1976 roku. Urodziła się w okresie plejstocenu. W rzeczywistości nazywa się Azura i jest córką jednego z najpotężniejszych Eternali - Zurasa.  Z czasem zmieniła jednak imię na Thena, przez co często była utożsamiana z grecką boginią Ateną. Między innymi z tego powodu dostała od starożytnych Greków miasto - Ateny. Mimo to, w 404 roku przed naszą erą pozwoliła Spartanom przejąć polis.

Walczyła z Deviantem imieniem Kro w starożytnym Babilonie. Wróg okazał się przyjacielem i po wielu wiekach - podczas wojny w Wietnamie spłodziła z nim bliźnięta. Podczas walki Eternali z Deviantami o Nowy Jork, postanowiła ujawnić ludzkości istnienie jej rasy. Po śmierci swojego ojca stanęła na czele Eternals. Na skutek sztuczek Sprite'a, podobnie jak wielu jej pobratymców, zapomniała o swojej prawdziwej naturze i podjęła pracę w Stark Industries. Z transu wyrwał ją Iron Man.

Kiedy na Ziemię spadły ciała martwych Celestials, Eternals popadli w szaleństwo, w wyniku którego odebrali sobie życie. Thena popełniła samobójstwo w 1. numerze komiksu "New Eternals: Apocalypse Now" z 2000 roku.

Przeczytaj także

"Eternals" - kiedy premiera?

Oprócz Jolie w nadchodzącym filmie wystąpią między innymi Richard Madden (Ikaris), Kumail Nanjiani (Kingo), Lauren Ridloff (Makkari), Brian Tyree Henry (Phastos), Salma Hayek (Ajak), Lia McHugh (Sprite) oraz Don Lee (Gilgamesh). Za scenariusz odpowiadają Matthew i Ryan Firpo. "Etarnals" trafią do kin 6 października 2020 roku.

Zobacz też: Rosyjski Kapitan Ameryka, zła żeńska wersja Iron Mana i kosmiczny Avenger. Kim są bohaterowie nadchodzących filmów Marvela?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.