"Eternals": Salma Hayek skomentowała zmianę płci bohatera, w którego wcieli się w nowym filmie Marvela

23.07.2019 12:25
Salma Hayek |undefined Fot. Alberto E. Rodriguez/Getty AFP/East News

Już za kilkanaście miesięcy do kin trafi nowa produkcja Marvel Studios - "Eternals". W filmie z doborową obsadą wystąpi między innymi Salma Hayek. Aktorka wcieli się w kosmitkę imieniem Ajak.

Tegoroczny San Diego Comic Con należał do Marvel Studios. Kevin Feige zapowiedział bowiem serialowe i kinowe nowości, które zobaczymy w ciągu najbliższych 4 lat. Wśród nich pojawił się nadchodzący film pod tytułem "Eternals". Szef studia nie tylko zdradził datę premiery tego tytułu, ale również potwierdził obsadę. Wśród wielu słynnych aktorów, zobaczymy między innymi Salmę Hayek. Aktorka skomentowała dołączenie do MCU i opowiedziała o postaci, w którą się wcieli. 

"Eternals" - Salma Hayek o Ajak

Już za jakiś czas poznamy zupełnie nową drużynę kosmicznych superbohaterów. Po zakończeniu historii o Avengers szefowie Marvel Studios postanowili zgłębić mniej znane rejony komiksowego uniwersum. Z tego powodu wzięto na warsztat komiks stworzony w 1976 roku przez Jacka Kirby'egoMartina A. Burnsteina, opowiadający o gatunku ludzi z niemalże boskimi mocami. 

Przeczytaj także

Wśród 8 herosów, które pojawią się w filmie, znajduje się Ajak. To właśnie w tę postać wcieli się Hayek. W oryginale heros był mężczyzną. Twórcy filmu postanowili jednak zmienić jego płeć. Gwiazda wypowiedziała się na temat swojej nowej roli za pośrednictwem Instagrama. 

Jestem bardzo podekscytowana dołączeniem do rodziny Marvela jako Ajak - matka wszystkich Eternals. Kiedyś to był ojciec Eternals, ale dziewczyny... teraz jest NASZ czas!!!!

Zmiana płci Ajaka to nie jedyne odstępstwo od oryginału, jakie zobaczymy w "Eternals". Podobną metamorfozę przejdą jeszcze dwaj herosi - Sprite oraz Makkari. Obaj w komiksach Marvela byli mężczyznami. Wypowiedź Hayek wpisuje się w zapewnienia przedstawicieli Marvel Studios, że przyszłe produkcje będą posiadać o wiele bardziej zdywersyfikowanych bohaterów. 

To nie pierwszy raz, kiedy twórcy MCU zmieniają płeć komiksowych bohaterów. Wystarczy podać przykład Ancient One z "Doktora Strange'a", Ghost z "Ant-Mana i Wasp" czy Mar-Vell z "Kapitan Marvel".

Przeczytaj także

"Eternals" - kiedy premiera?

W filmie reżyserowanym przez Chloe Zhao oprócz Hayek wystąpią również Richard Madden (Ikaris), Angelina Jolie (Thena), Kumai Nanjiani (Kingo), Bryan Tyree Henry (Phastos), Lauren Ridloff (Makkari), Lia McHugh (Sprite) oraz Don Lee (Gilgamesh). Scenarzystami "Eternals" zostali Matthew i Ryan Firpo. Na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat fabuły. Zdradzono jedynie, że akcja rozegra się na przestrzeni tysięcy lat. Premierę filmu zaplanowano na 6 listopada 2020 roku. 

Zobacz też: Natalie Portman jako Thor, Mahershala Ali jako Blade i zapowiedź Fantastycznej Czwórki - Marvel na SDCC 2019 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.