Ewan McGregor na planie „Trainspotting 2”

Robert Skowronski
07.06.2016 10:09
|north Fot. DMC / Splash News / East News

Na planie filmu „Trainspotting 2” uchwycono kolejne gwiazdy. Tym razem realizowano sceny z udziałem Ewana McGregora oraz Jonny'ego Lee Millera.

Wcześniej w sieci ukazały się zdjęcia przedstawiające Ewena Bremnera na ulicach Edynburga, choć i tam załapał się Jonny Lee Miller. Kolejni aktorzy spotkali się po 20 latach, by stanąć przed kamerą Danny'ego Boyle'a. Trzeba wiedzieć, że reżyser z McGregorem nie miał swego czasu zbyt dobrych relacji. Twórca obiecał aktorowi angaż w „Niebiańskiej plaży” z 2000 roku, jednak ostatecznie postawił na Leonardo DiCaprio.

To zaogniło sprawy między artystami. Jednak jak widać czas goi rany i Boyle oraz McGregor stoją obok siebie nie czując już urazy. Na nowych fotografiach z planu bohaterowie przed laty uzależnieni od twardych narkotyków wyglądają, jak na swoje upodobania, nad wyraz elegancko. Zarówno postaci Rentona, jak i Sick Boya mają na sobie schludny garnitur oraz krawat pod szyją:

Obsadę przyłapano przed budynkiem Parlamentu Szkocji w Edynburgu:

Wcześniej Ewan McGregor twierdził, że nie wystąpi w „Trainspotting 2”, jeżeli scenariusz nie będzie spełniał jego oczekiwań. Zważywszy na powyższe zdjęcia i nie tylko, musiał go jednak oczarować:

Niebezpieczeństwo tworzenia kontynuacji kochanych przez widzów filmów polega na tym, że sequel może zniszczyć reputację oryginału. Nie mógłbym na to pozwolić. Jednak w tym przypadku nie mamy do czynienia z takim przykładem. Scenariusz jest naprawdę dobry - to jeden z powodów dlaczego cała obsada zgodziła się na wystąpienie w tym projekcie.

Pełnej wypowiedzi aktora możecie posłuchać poniżej:

Scenariusz został napisany przez Johna Hodge'a, który stworzył też tekst pierwszej części. Zachwyca się nim nie tylko McGregor, ale też Danny Boyle, który również dostrzega ryzyko realizacji sequela kultowego filmu:

Scenariusz Johna odkrywa przed nami co przydarzyło się bohaterom w ciągu tych wszystkich lat. Niepokojące jest to, że ludzie nas zabiją, jeżeli spaprzemy swoją robotę. Zostanę wtedy dosłownie ukrzyżowany. Trzeba jednak pielęgnować w sobie to potencjalne zagrożenie, bo może dzięki temu uda się zrobić przyzwoity film.

„Trainspotting 2” będzie oparty na książce „Porno” autorstwa Irvine'a Welsha. Obraz przedstawi kontynuację perypetii Rentona, Sick Boya, Spuda i Begbiego. Panowie tym razem zagłębiają się w przemysł filmów dla dorosłych. Renton będzie właścicielem klubu nocnego w Amsterdamie, Begbie dopiero co wyszedł z więzienia, zaś Spud stara się zerwać z narkotykowym nałogiem. Tytuł ma trafić do kin w 2017 roku.

Jak Wam się podobają nowe zdjęcia z planu „Trainspotting 2”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.