Ewan McGregor w zaskakującej roli w nowym filmie Guillermo del Toro. Wiemy kogo zagra

17.06.2020 10:20
Ewan McGregor w zaskakującej roli w nowym filmie Guillermo del Toro. Wiemy kogo zagra Fot. . Jen Lowery / SplashNews.com/East News

W sieci pojawiły się pierwsze informacje o najnowszym projekcie meksykańskiego reżysera, Guillermo del Toro. Co już wiemy o nowej wersji „Pinokia”?

Film „Pinokio” w reżyserii Guillermo del Toro będzie animacją poklatkową, która powstaje na zlecenie platformy streamingowej Netflix, w ramach ogólnej umowy, którą gigant VOD podpisał z twórcą kilka lat temu. Na jej mocy dostaliśmy już serial animowany „Łowcy Trolli”. 

Najnowsza produkcja, czyli opowieść o słynnym Pinokiu ma na nowo opowiedzieć historię drewnianej kukiełki, ożywionej do życia, która pragnie zostać prawdziwym, żywym chłopcem. Pierwsze materiały mówią, że nowa wersja słynnej opowieści będzie musicalem, osadzonym w faszystowskich Włoszech pod koniec lat 30.

Przeczytaj także

„Pinokio” – kogo zagra Ewan McGregor?

Teraz dowiedzieliśmy się, kto wystąpi w projekcie. A przynajmniej poznaliśmy jedno z ważniejszych nazwisk. Ewan McGregor w niedawnym wywiadzie z portalem ACE Universe, zdradził, że:

gram Jiminiy’ego Świerszcza w nowej adaptacji Pinokia, powstającej pod okiem Guillermo del Toro.

Jiminy Świerszcz to przyjaciel Pinokia, która wielokrotnie staje się głosem jego rozsądku, podpowiadając mu co warto, a czego nie wolno robić.

Przeczytaj także

Aktor dodał, że rozpoczął już pracę nad rolą i że przed początkiem pandemii koronawirusa odwiedził już kilkakrotnie studio nagraniowe. McGregor na pewno powróci do studia, aby nagrać kolejne linijki.

Być może także jakąś piosenkę? Ale chyba nie jestem upoważniony, by móc o tym mówić – dodał.

„Pinokio” – kiedy premiera?

Projekt zapowiedziany jest na 2021 rok. Dokładna data premiery nie została jeszcze dokładnie określona, więc nawet jeśli pandemia koronawirusa spowolniła produkcję, raczej się o tym nie dowiemy. Film najprawdopodobniej trafi więc pod nasze strzechy w przyszłym roku.

Czytaj także: Top 15: Najlepsze filmy Disneya wszech czasów, które warto obejrzeć 

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.