Ewolucja Keanu Reevesa na ekranie

Robert Skowronski
23.02.2017 13:52
Ewolucja Keanu Reevesa na ekranie Fot. kadr z wideo

Aktor w ostatnich latach wrócił do łask branży, a jego gwiazda ponownie rozbłysła, w czym duża zasługa dwóch odsłon „Johna Wicka”. A jak wyglądała jego ścieżka kariery?

Keanu Reeves ma bogate CV. Nie każdemu zdarzają się występy u tak cenionych reżyserów, jak Bernardo Bertolucci, Francis Ford Coppola czy Gus Van Sant. Do tego należy dodać role w wielkich przebojach kina, jak „Speed: Niebezpieczna prędkość” czy „Matrix”. Sukcesów mnóstwo, choć nie przełożyły się one na nagrody. Aktor za to aż sześciokrotnie był nominowany do Złotych Malin.

Reeves raczej stroni od ukazywania i od mówienia o swoim życiu prywatnym. To jednak co wiadomo na jego temat wystarczy, aby szczerze mu współczuć. Właściwie nie znał ojca, za młodu marzył o karierze sportowca, ale poważna kontuzja pokrzyżowała jego plany, zaś on sam załamał się. Wiecznie w ruchu ze względu na przeprowadzki z kontynentu na kontynent - to nie pomagało w budowaniu relacji z rówieśnikami. Trochę z przypadku zajął się aktorstwem.

Jak większość dzisiejszych sław zaczynał od reklam i od seriali telewizyjnych. Trafił ostatecznie na wielki ekran. Jego pierwsze role przypadają na 1986 rok, jednak zaledwie po upływie dwóch lat wystąpił w „Niebezpiecznych związkach” Stephena Frearsa, gdzie pojawił się u boku Johna Malkovicha, Glenn Close czy Michelle Pfeiffer. Tak Hollywood zwróciło uwagę na młodego Reevesa.

Kolejne jego role to m.in. te w filmach „Wspaniała przygoda Billa i Teda”, „Moje własne Idaho”, „Na fali”, „Dracula”, „Mały Budda”. Od 1994 roku i filmu „Speed: Niebezpieczna prędkość” został już wielką gwiazdą. Zobaczcie wideo pokazujące przebieg kariery Keanu Reevesa:

Ostatnim występem aktora pozostaje ten w „Johnie Wicku 2”, jednak w planach ma już rolę w romantycznym dreszczowcu „Siberia”. To historia działającego na granicy prawa amerykańskiego handlarza diamentów, który wyrusza w podróż do Rosji, bu sprzedać niezwykle cenne kamienie szlachetne. Niewykluczone też, że pojawi się w „Matrixie 4”, jeżeli projekt dojdzie do realizacji.

Możecie też prześledzić filmową ewolucję Wolverine'a, biegów Toma Cruise'a i figury zombie.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.