Facet z tyłkiem zamiast twarzy w zwiastunie filmu na podstawie sztuki Williama Szekspira

Kamil Dachnij
13.06.2017 13:28
Facet z tyłkiem zamiast twarzy w zwiastunie filmu na podstawie sztuki Williama Szekspira Fot. kadr z filmu

Komedia „A Midsummer Night’s Dream” to próba uwspółcześnienia „Snu nocy letniej”, słynnego utworu wybitnego angielskiego pisarza. 

Od czasu powstania kinematografii, „Sen nocy letniej” jest jedną z najczęściej przenoszonych sztuk Williama Szekspira na duży lub mały ekran. Wśród najsłynniejszych adaptacji znajduje się obraz z 1935 roku z pierwszą rolą Olivii de Havilland (dwukrotnej laureatki Oskara) oraz napakowana gwiazdami wersja z 1999 roku, gdzie pojawili się m.in. Kevin Kline, Michelle Pfeiffer, Rupert Everett i Christian Bale. Jednak pod względem dziwactw, nic zapewne nie będzie się równać z nadchodzącym jeszcze w 2017 roku uwspółcześnieniem starego tekstu.

W obsadzie znajdziemy Lily Rabe („American Horror Story”), Franza Kranza („Mroczna wieża”), Rachael Leigh Cook („Dopaść Cartera”) oraz Teda Levine’a („Wyspa Tajemnic”). Akcja dzieje się w lasach gdzieś w Grecji i tak jak w sztuce, opowiada powikłaną historię trzech par. Każdy kadr z zwiastuna wygląda osobliwie – z czego najbardziej rzuca się w oczy postać Nicka Bottoma (Franz Kranz), którego twarz po rzuconym zaklęciu uległa pewnej transformacji. Tutaj potraktowano ją wyjątkowo dosłownie, czyli ukazano jako wielki tyłek. W wcześniejszych adaptacjach ten problem rozwiązywano w sposób bliski oryginalnego tekstu – dawano mu głowę konia.

Prócz faceta z tyłkiem zamiast twarzy mamy tu jeszcze animowane sekwencje, awangardowego reżysera, jogę, sesje surfingowe i sporo seksu. Z racji, że „Sen nocy letniej” daje wiele możliwości, aby kreatywnie wykorzystać dobrodziejstwa jego materiału, to reżyser oraz scenarzysta filmu, Casey Wilder Mott, dość solidnie sobie pofolgował. „A Midsummer Night’s Dream” po raz pierwszy zostanie pokazane na festiwalu w Los Angeles 17 czerwca 2017 roku.  

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.