Fan Marvela odkrył, że "Ant-Man" przepowiedział przyszłość całego MCU

30.07.2019 11:31
Avengers: Endgame|undefined Fot. kadr z filmu "Avengers: Endgame"

"Avengers: Endgame" było zwieńczeniem ponad 10-letniego filmowego uniwersum, które zawierało 20 filmów i opowiadało historie ponad 40 postaci. A co jeśli powiemy wam, że jego fabuła jest oparta na przypadkowo rzuconym tekście z "Ant-Mana"?

Do takiego wniosku doszedł jeden z użytkowników Reddita, który dokładnie przeanalizował każdy film Marvela w poszukiwaniu wcześniejszych nawiązań do obecnych filmów. Ale po kolei - po wydarzeniach z "Infinity War", Thanos pozbył się połowy wszechświata. Pozostali Avengers decydują, że aby go powstrzymać, należy użyć Wymiaru Kwantowego i podróżować w czasie. Zorganizować coś na zasadzie Czasowej Kradzieży. Cóż, wspomniany redditor stwierdził, że to film "Ant-Man" zainspirował scenarzystów do stworzenia fabuły "Endgame".

Ant-Man przewidział fabułę Avengers: Endgame?

Podzielił się bowiem bardzo krótkim fragmentem z końcówki filmu, w którym Yellowjacket (w tej roli Corey Stoll) pyta się Scotta Langa/Ant-Mana, czy myślał, że może zatrzymać przyszłość napadem. Bohater odpowiada mu, że to nigdy nie był tylko napad. Przypadek?

Przeczytaj także

Raczej na pewno. Ale trzeba przyznać, że scenarzyści "Avengers: Endgame" naprawdę bardzo dobrze przemyśleli fabułę obydwóch filmów (mowa jeszcze o "Infinity War"). Panowie McFeely i Markus stwierdzili podczas Comic-Conu w San Diego, że Scott miał tylko i wyłącznie szczęście, że nie zginął pod koniec "Ant-Mana and The Wasp". Trudno jednak uwierzyć w to, że nie była to akcja dokładnie zaplanowana przez wszystkich scenarzystów i reżyserów Marvel Cinematic Universe. 

Film "Avengers: Endgame" pojawił się w kinach 25 kwietnia 2019 roku i pod koniec lipca tego roku stał się oficjalnie najlepiej zarabiającą produkcją w historii kinematografii. Dzieło braci Russo trafiło do sprzedaży cyfrowej 30 lipca 2019 roku. 

Zobacz także: Gruby Thor gra Johnny'ego Casha

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.