Fan poprawił efekty specjalne w "The Mandalorian" i dostał za to pracę w Lucasfilm

27.07.2021 12:37
Fan poprawił efekty specjalne w "The Mandalorian" i dostał za to pracę w Lucasfilm Fot. materiały prasowe/Disney+

Piękna historia z życia wzięta - fan Star Wars postanowił poprawić efekty specjalne z ostatniego odcinka "The Mandalorian". Dzięki temu dostał pracę w Lucasfilm.

Fan poprawił efekty specjalne w The Mandalorian. Dostał pracę w Lucasfilm

W finale drugiego sezonu "The Mandalorian" pojawił się gościnnie odmłodzony Luke Skywalker/Mark Hamill. Chociaż sam występ zachwycił fanów Star Wars, to czar nieco prysł, gdy Jedi ściągnął swój kaptur i zamiast młodego Hamilla widzieliśmy komputerowo stworzony model jego facjaty, który wyglądał prawie gorzej, niż twarz Skywalkera w grze Battlefront 2.

Polecamy

Chcesz, żeby coś było dobrze zrobione, to zrób to sam - tak pewnie pomyślał youtuber Shamook, który postanowił tydzień później opublikować swoją wersję deepfake'a z Lukiem Skywalkerem. Wideo szybko zdobyło sporą popularność, ponieważ "jego" twarz Marka Hamilla wyglądała zdecydowanie lepiej, niż to, co przygotowali spece pracujący przy "The Mandalorianie". 

Nie wierzycie? Zobaczcie poniżej:

Polecamy

Wideo zdobyło ponad 2 miliony wyświetleń i co najlepsze, pozwoliło mu na zdobycie pracy w Lucasfilm/Industrial Light & Magic! Jak czytamy w jego oświadczeniu na YouTubie: 

Jak pewnie wiedziecie, kilka miesięcy temu dołączyłem do ILM/Lucasfilm i nie miałem nawet czasu, żeby popracować nad nowymi filmami na YouTube'a. Ale teraz już się urządziłem w nowej pracy, więc nowe rzeczy powinny się pojawiać w miarę regularnie i nie co kilka miesięcy. Bawcie się dobrze!

W innym wideo dodał natomiast, że jego oficjalną pozycją jest "Senior Facial Capture Artist". To może sugerować, że kolejne produkcje ze świata Star Wars będą korzystały z technologii deepfake'ów i komputerowego odmładzania aktorów.

Na kolejne odcinki "The Mandalorian" będziemy musieli poczekać nieco dłużej, niż wcześniej - Pedro Pascal pracuje obecnie nad serialem "The Last of Us" dla HBO, a listopadową lukę na Disney+ ma wypełnić mini-serial "The Book of Boba Fett".  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.