Fan przygotował rozpiskę nadchodzących filmów 4. Fazy Marvel Cinematic Universe

Kamil Kacperski
16.04.2018 16:31
Plakat filmu Avengers: Infinity War|undefined Fot. materiały prasowe

Czas obecnych Avengerów powoli dobiega końca, w związku z tym fani już zaczynają patrzeć w niepewną przyszłość. Jeden z utalentowanych wielbicieli MCU przygotował grafiki przedstawiające swoje wymarzone produkcje Marvel Studios.

Twórcy „Avengers: Infinity War” zapowiadają, że produkcja ma być jak „ostatni rozdział książki” - zamknie bowiem historię opowiadaną przez ostatnie 10 lat, a jednocześnie zostawi miejsce na kontynuację niektórych wątków. Na razie wiemy, że po wspomnianym starciu z Thanosem, MCU zaprezentuje nam jeszcze „Ant-Mana i Osę”, „Kapitan Marvel” oraz niezatytułowaną jeszcze 4. część „Avengers”, która będzie mocno związana z tegorocznym „Infinity War”.

Podobno w 2019 roku w kinach pojawi się jeszcze sequel „Spider-Man: Homecoming”, a w 2020 otrzymamy koniec trylogii o Strażnikach Galaktyki. Oprócz tego, wiemy również, że w planach są kolejne części filmów o Black Pantherze oraz Doktorze Strange. Reszta pozostaje jedną wielką niewiadomą.

Nadchodzące filmy z MCU

Dlatego też użytkownik reddita o pseudonimie „SexyThunderLord” postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i przedstawić swoją wizję następnych kilkunastu produkcji należących do wciąż rozwijającego się Marvel Cinematic Universe. Wśród wymarzonych filmów o marvelowskich herosach znalazło się miejsce dla: Disneyowskiej wersji Fantastycznej Czwórki, solowego filmu o Czarnej Wdowie, origin story Novy i Adama Warlocka oraz The Thunderbolts z Deadpoolem w roli głównej. W komiksach do drużyny w wersji z najemnikiem należeli jeszcze: Red Hulk, Punisher, Elektra oraz Agent Venom, zatem film z takimi postaciami byłby prawdziwym brutalnym kinem akcji.

foto: reddit.com/sexythunderlord Fot. foto: reddit.com/sexythunderlord

Nie zabrakło również miejsca dla starych znajomych - 4. część Thora nawiązywałaby do jego komiksowego przydomku, czyli „The Mighty Thora”, znalazło się również miejsce dla zapowiedzianej już 3. części przygód Strażników Galaktyki oraz oczywiście musiałyby się pojawić nowe przygody Avengerów, których piąta odsłona miałaby nosić tytuł „Avengers X”.

Czy któryś z pomysłów zostanie zrealizowany?

Bardzo ciekawe nawiązania znajdziemy również w tytułach filmów o znanych nam już herosach: przygody Spidey'ego nosiłyby podtytuły „Academy” oraz „Dimensions”. Pierwszy z nich kontynuuje szkolną tematykę poprzedniego filmu, drugi z nich natomiast byłby adaptacją znanej komiksowej serii, w której pojawiają się pajęczaki z różnych wymiarów, tacy jak Miles Morales, czy Scarlet Spider. 

Doktor Strange stanąłby na czele najpotężniejszych ludzi na świecie w postaci grupy Illuminati, w której skład wchodzili m.in. Iron Man, Reed Richards, Profesor X oraz Namor. Osa uciekałaby z Microverse, czyli miniaturowego uniwersum, a Black Panther zmierzyłby się z Sekretnym Imperium, które w komiksowym uniwersum przedstawiło Kapitana Amerykę w roli agenta Hydry. Nie można zapomnieć o Ant-Manie, który stawiłby czoła Masters of Evil, ugrupowaniu złożonemu z różnych komiksowych złoczyńców.

Szkoda, że większość z tych pomysłów nie zostanie zrealizowana, bo wydają się być bardzo interesujące. Na razie musimy się jednak zadowolić tym, co szykują twórcy. Patrząc na oceny od krytyków i zarobki ostatnich filmów, fani raczej nie będą rozczarowani i wciąż tłumnie będą pojawiać się w kinach z okazji premiery kolejnych produkcji Marvel Studios. Następny w kolejce jest film „Avengers: Infinity War”, którego premiera odbędzie się już 25 kwietnia 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.