Fani „Gwiezdnych wojen” uważają, że rodzice Rey pojawili się w filmie o Hanie Solo. O kogo chodzi?

Sergiusz Kurczuk
10.08.2018 13:32
Fani „Gwiezdnych wojen” uważają, że rodzice Rey pojawili się w filmie o Hanie Solo. O kogo chodzi? Fot. kadr z filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy

Tajemnica pochodzenia Rey dręczy wielu fanów „Gwiezdnych Wojen”. Niektórzy uważają, że odpowiedź na pytanie znajduje się w filmie „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”. 

Grana przez Daisy Ridley Rey to oprócz Snoke'a jedna z najbardziej tajemniczych postaci w uniwersum Star Wars. Widzowie mieli nadzieję, że w „Ostatnich Jedi” pojawi się rozwiązanie rodem z „Imperium kontratakuje” i twórcy wyjawią w końcu, kim są rodzice dziewczyny. Rian Johnson postanowił poprowadzić historię zupełnie inaczej, sugerując, że ojciec i matka Rey to nic nieznaczący złomiarze z planety Jakku, którzy sprzedali ją do niewoli za garść pieniędzy. Nie wszyscy fani chcą jednak uwierzyć w tę wersję wydarzeń. W sieci pojawiła się kolejna teoria sugerująca pochodzenie młodej Jedi. 

Czy rodzice Rey pojawili się w filmie „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”?

Wszystko zaczęło się od słów Simona Pegga, który wcielił się w postać Unkara Plutta w filmie „Przebudzenie Mocy”. W jednym z wywiadów aktor stwierdził, że w VIII epizodzie „nie dokończono” wątku pochodzenia Rey. Na kanale YouTube Film Threat pojawił się film, którego twórcy przedstawiają nową fanowską teorię dotyczącą rodziców bohaterki nowej trylogii. Według hipotezy odpowiedź na zagadkę tkwi w filmie o Hanie Solo

Autorzy filmu uważają, że prawdziwymi rodzicami Rey byli Han Solo i grana przez Emilię Clarke Qi’ra. Jeśli ta teoria okazałby się prawdziwa, Kylo Ren jest przyrodnim bratem Rey, co z kolei przypomina nieco sytuacje pomiędzy Lukiem i Leią, którzy przez większą część oryginalnej trylogii nie wiedzieli, że są rodzeństwem. Co ciekawe tworzy się też interesująca zależność. Leia stojąca po Jasnej stronie Mocy wydała na świat dziecko, które przeszło na Ciemną stronę. Z kolei negatywna postać jaką jest Qi’ra, urodziła pozytywną bohaterkę, broniąca kodeksu Jedi. Czy Solo mógł być nieświadomy, że ma córkę?

Czy Han Solo jest ojcem Rey?

Serwis Uproxx znalazł jednak pewien szkopuł w teorii Film Threat. Chodzi o rozłożenie w czasie. Akcja filmu o Hanie Solo rozgrywa się około 10 lat przed Bitwą o Yavin. Rey przyszła na świat mniej więcej 15 lat po Bitwie o Yavin. Qi’ra nie może więc być jej matką... chyba że Han pozwolił sobie na skok w bok w czasie gdy był w związku z Leią. Czy nowa teoria się potwierdzi? Wszystko zależy od tego, w jakim kierunku J.J. Abrams popchnie IX epizod „Gwiezdnych Wojen”. Na szczegóły fabularne wciąż niezatytułowanej części „Star Wars” musimy poczekać do grudnia 2019 roku, kiedy film trafi na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.