Fani „Halloween” stworzyli krótkometrażowy remake horroru Johna Carpentera

Sergiusz Kurczuk
25.07.2018 15:03
Halloween (fanowski remake)|undefined Fot. Michael T Originals/YouTube

Z okazji zbliżającego się 40-lecia horroru „Halloween”, fani postanowili zrobić krótkometrażowy remake słynnego filmu Johna Carpentera. Jak im wyszło? 

Horror „Halloween” trafił na ekrany kin jesienią 1978 roku i z miejsca stał się hitem. John Carpenter bazując na dokonaniach poprzednich twórców, stworzył modelowy przykład slashera, który wyznacza szlak temu podgatunkowi do dziś. Szybko powstały kolejne części morderczych przygód Michaela Myersa, ale prawda jest taka, że 1. część przez wielu fanów horrorów jest uznawana za ideał kina grozy. Po latach Rob Zombie przygotował remaki dwóch pierwszych części „Halloween”. Nie przypadły jednak do gustu Johnowi Carpenterowi. Czy równie krytyczny będzie w stosunku do krótkometrażowego remake'u stworzonego przez grupę wiernych fanów?

„Halloween” - remake stworzony przez fanów

Za przedsięwzięciem stoją dwaj wierni fani oryginalnego „Halloween” z 1978 roku. Michael T Lombardi i Nils Toledo Jr. są niezależnymi filmowcami, którzy na pewno znają dzieło Carpentera na pamięć. Z łatwością przyszło im więc stworzenie krótkometrażowej wersji opartej na „Halloween”. Lombardi i Toledo Jr. postanowili wybrać 4 sceny z filmu i odwzorować je w swoim ujęciu. Jak tłumaczą sami zainteresowani, krótki film powstał, by złożyć hołd „Halloween” z 1978 roku. Oto jak wygląda efekt ich pracy:

Do twórców odezwał się portal Bloody Disgusting, który zapytał o przebieg prac nad krótkometrażowym remake'u

Obsadziliśmy podobnych aktorów, zrobiliśmy duplikaty kostiumów, a lokacje, które wybraliśmy, pozwoliły oddać ogólną estetykę klasyki Carpentera. Warto zauważyć, że ta produkcja nie miała prawie wcale budżetu i opierała się na prawdziwej pracy i pasji wszystkich zaangażowanych.

Oprócz czterach dość wiernie odtworzonych scen, pojawia się jedna dodatkowa, która nie wystąpiła w oryginalnym „Halloween”. To moment, w którym widzimy śmierć Annie. W produkcji wystąpili Natalie Osborne, Patrick D'Andrea, Paul Noonan, Emily Santarsiero, Devin Murphy, Eli Wald, oraz reżyser Michael T. Lombardi. W filmie wykorzystano również fragmenty oryginalnej ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez Carpentera. 

„Halloween” - sequel na 40-lecie filmu

To nie koniec spotkania z Michaelem Myersem. W tym roku zobaczymy zupełnie nowy film, który będzie bezpośrednią kontynuacją „Halloween” z 1978 roku. Chociaż reżyserem sequela ignorującego wszystkie dotychczasowe kontynuacje został David Gordon Green, Carpenter objął pieczą całe przedsięwzięcie. Premiera sequela na 40-lecie „Halloween” w Polsce została zaplanowana na 26 października 2018 roku, więc idealnie wpisze się w klimat święta strachów

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.