Fani „Obcego” wzięli sprawy w swoje ręce. Zobacz pierwszy odciek serialu animowanego „Alien: Awakening”

Sergiusz Kurczuk
02.01.2018 14:33
Fani „Obcego” wzięli sprawy w swoje ręce. Zobacz pierwszy odciek serialu animowanego „Alien: Awakening” Fot. Project: ACHERON/YouTube

Kolejna cześć filmów Ridleya Scotta stoi pod znakiem zapytania. Fani postanowili sami stworzyć kontynuację historii o groźnych ksenomorfach. 

Pod koniec grudnia 2017 roku pisaliśmy, że przyszłość kolejnego filmu w świecie serii „Obcego” jest dość mglista. Nieoficjalnie mówi się, że studio postanowiło skasować sequel filmu „Obcy: Przymierze” i na razie nie zobaczymy dalszych losów androida granego przez Michaela Fassbendera oraz jego eksperymentów na kosmitach. Miłośnicy serii Ridleya Scotta zmartwili się również na wieść, że Disney kupił studio 21st Century Fox, tym samym przejmując prawa do ksenomorfów. Szefowie Disneya zarzekają się, że w przyszłości powstaną filmy przeznaczone dla widzów dorosłych, ale obawa o mroczny horror science fiction ciągle wisi w powietrzu. Poza tym informacja, że 5. część „Obcego” w reżyserii Neilla Blomkampa nie ma szans na realizację, powoduje, że seria powoli traci na atrakcyjności. 

Fani „Aliena” nie zamierzają jednak czekać z założonymi rękami na obrót spraw i sami tworzą kolejne amatorskie produkcje, w których dopowiadają to, czego nie widzieliśmy lub nigdy nie zobaczymy w kinach. Pokazaliśmy Wam niedawno 6-minutową animowaną krótkometrażówkę „Alien: Special Order”. Tym razem mamy mniej zachwycającą wizualnie, ale również wartą uwagi internetową twórczość - serial animowany „Alien: Awakening”, którego pierwszy odcinek znalazł się na serwisie YouTube.

Twórcy kanału Project: ACHERON nie pogodzili się z faktem, że film „Alien: Awakening” raczej nigdy nie trafi na kinowy ekran, więc postanowili sami opowiedzieć historię, na którą czekali wszyscy miłośnicy ksenomorfów. Scenariusz stworzył Darren Edward Lee, a aspektem wizualnym i wszelkimi kwestiami technicznymi zajął się Maitland Eaves. W pracę nad serialem zaangażowali się również Alexander Burns, Claire Enright, Anthony Grimwood, Jana Lee, Stephen Spencer and Andrew Williams. Co sądzicie o fanowskiej produkcji non-profit?

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.