Fani chcą biseksualnej Wonder Woman w filmowym uniwersum DC

Kamil Kacperski
25.09.2017 10:08
Fani chcą biseksualnej Wonder Woman w filmowym uniwersum DC Fot. materiały prasowe

Widzowie chcą jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy Diana ma słabość do obydwu płci.

Superbohaterka grana przez Gal Gadot w pierwszym filmie zakochała się w amerykańskim pilocie Steve Trevorze (w tej roli Chris Pine). Ich związek nie był jednak długotrwały, więc Diana Prince w filmowym uniwersum DC jest singielką. Znalazła się grupa fanów Wonder Woman, która chce, żeby ten stan rzeczy szybko się zmienił.

Gianna Collier-Pitts, ambasadorka kampusu nowojorskiego GLAAD Univeristy, powołała na platformie change.org petycję, w której jasno wyraża chęć potwierdzenia, że Diana przed opuszczeniem swojej rodzinnej wyspy Temiskiry brała udział w związkach homoseksualnych.

Według pani ambasador, komiksy Wonder Woman zawsze były wypełnione podtekstami o biseksualności heroiny, zwłaszcza w serii „Rebirth” autorstwa Grega Rucka:

Prawdopodobieństwo, że Wonder Woman jest biseksualna jest bardzo wysokie, zwłaszcza w komiksach. Autor serii „Rebirth”, Greg Rucka, potwierdził, że „Diana kochała kobiety oraz pozostawała w bliższych relacjach z kobietami”. Czemu więc tak trudno jest to przedstawić na srebrnym ekranie? Wonder Woman pochodzi z wyspy, która zamieszkana jest przez same kobiety. Zanim poznaje nasz świat, a co za tym idzie Steve’a Trevora, ma kontakt jedynie z osobami tej samej płci. Część z was może pomyśleć, że nie ma to żadnego wpływu na odbiór postaci, ale dla osoby z mojego środowiska, która rzadko widzi kogoś takiego, jak my, reprezentowanego w biznesie rozrywkowym, uwierzcie mi - ma to ogromne znaczenie.

Collier-Pitts mówi również, że film jest dużym zwycięstwem dla wszystkich, oprócz mniejszości seksualnych:

Wonder Woman okazało się być ogromnym sukcesem. Nie tylko dla Warner Bros, dla którego jest to ich trzeci najbardziej dochodowy film wszech czasów, ale również dla kobiet starszych i młodszych na całym świecie, które zobaczyły w superbohaterce odbicie samych siebie. To sukces dla wszystkich… oprócz środowiska biseksualnego.

Warner Bros nie skomentowało oficjalnie sytuacji. Zapowiedziano natomiast sequel produkcji, w którym wątek seksualności Diany może zostać poruszony. Pytanie tylko, czy studio będzie chciało eksplorować wątki LGBT, wiedząc, że może mieć to wpływ na odbiór filmu i jego projekcje w bardziej konserwatywnych krajach.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.