Fani chcą, żeby Marvel znalazł nowego Black Panthera. Kto mógłby zastąpić Chadwicka Bosemana?

28.12.2021 11:48
Fani chcą, żeby Marvel znalazł nowego Black Panthera. Kto mógłby zastąpić Chadwicka Bosemana? Fot. Marvel/Walt Disney Studios Motion Pictures/Courtesy Everett Collection/East News

Od tragicznej śmierci Chadwicka Bosemana minął ponad rok. Niektórzy fani postanowili ruszyć z akcją "Save T'Challa", która ma przekonać Marvela do znalezienia nowego odtwórcy roli Black Panthera.

Save T'Challa - fani chcą nowego aktora w roli Black Panthera

Chociaż producenci i szefowie Marvel Studios Nate Moore i Kevin Feige już oficjalnie potwierdzili, że po śmierci Chadwicka Bosemana jego postać Black Panther/T'Challa nie powróci w nowych filmach studia, to niektórzy fani twierdzą, że może to być błędna decyzja.

Polecamy

Na platformie Change.org pojawiła się petycja, która prosi Marvela o "uratowanie "T'Challi". Fani twierdzą bowiem, że postać jest bardzo ważną częścią tego świata - nie tylko ze względów fabularnych, ale także pozafilmowych - wystarczy przypomnieć, że przez wiele osób premiera "Black Panthera" była niemalże współczesną rewolucją kulturową. 

Jak czytamy w petycji:

Spuścizna T'Challi jako Black Panthera nie powinna się kończyć na Chadwicku. Powinna się od niego zaczynać. Marvel powinien kontynuować to, co Chadwick rozpoczął w poprzednich filmach. On nie będzie zastąpiony - ktoś będzie po prostu kontynuował jego dzieło.

Polecamy

Następnie twórcy dodali:

Jeśli Marvel Studios usunie T'Challę, to będzie to negatywny ruch wobec widzów (zwłaszcza czarnoskórych chłopców i mężczyzn), który widzieli siebie w nim. To miliony osób, których ta postać zainspirowała. Decydując się na to, by nie obsadzi ponownie jednego z najważniejszych czarnoskórych bohaterów, Marvel strzela sobie w stopę. Jak zabić legendę? Przestać ją opowiadać.

Jeszcze w listopadzie 2021 roku wspomniany producent Nate Moore z Marvel Studios wyjaśnił w rozmowie z Ringer-Verse, że T'Challa nie pojawi w "głównym" uniwersum Marvela:

Nie zamierzam wam ściemniać. Powiem szczerze - nie zobaczycie T'Challi w MCU 616 (główny świat Marvela). Nie moglibyśmy tego zrobić. Kiedy straciliśmy Chadwicka, to mieliśmy rozmowę na ten temat z Ryanem Cooglerem. To była szybka rozmowa. To nie były tygodnie dyskutowania, to były minuty. Szybko stwierdziliśmy, że idziemy z serią do przodu, ale bez tego bohatera, bo Chadwick Boseman na zawsze będzie już powiązany z T'Challą.

Letitia Wright, Danai Gurira, Daniel Kaluuya, Winston Duke, Lupita Nyong’o, Florence Kasumba oraz Angela Bassett powrócą do swoich ról z pierwszej części "Black Panther". Reżyserem "Wakanda Forever" będzie twórca oryginału, czyli Ryan Coogler. Produkcja ma zadebiutować w kinach 11 listopada 2022 roku.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.