"Fani" krytykują "Kosmiczny mecz 2", bo króliczka Lola... wygląda "za mało seksownie"

05.03.2021 14:56
"Fani" krytykują "Kosmiczny mecz 2", bo króliczka Lola... wygląda "za mało seksownie" Fot. WARNER BROTHERS / Album Original/East News

W sieci pojawiły się niedawno pierwsze kadry z filmu "Kosmiczny mecz: Nowe dziedzictwo". Te zostały przyjęte dość ciepło, ale dyskusję wywołała decyzja twórców o tym, by "nie seksualizować" postaci króliczki Loli. 

Kosmiczny mecz: Nowe dziedzictwo - Lola jest "za mało seksowna"?

Takie dość absurdalnie brzmiące pytanie pojawiło się na Twitterze, kiedy to Entertainment Weekly i LeBron James podzielili się pierwszymi oficjalnymi kadrami z nadchodzącego "Kosmicznego meczu: Nowego dziedzictwa". W filmie powrócą znane i lubiane postaci ze Zwariowanych melodii, a każda z nich przeszła swego rodzaju metamorfozę - jedni większą, drudzy mniejszą.

Polecamy

Dyskusję wywołał natomiast nowy projekt króliczki Loli. Już w 1996 roku jeden z animatorów oryginalnego "Kosmicznego meczu" Tony Cervone przyznał bez ogródek, że damskie części ciała postaci zostały "specjalnie podkręcone". To nie spodobało się twórcom nowej odsłony serii, którzy postanowili jej "nie seksualizować" i mocno przerobili jej design.

Reżyser "Nowego dziedzictwa", Malcolm D. Lee udzielił wywiadu Entertainment Weekly, w którym wypowiedział się na temat tej postaci.

Byłem bardzo zaskoczony, kiedy zobaczyłem jak bardzo ta postać była "wyzywająca" w oryginale. Postanowiliśmy, że musimy dogłębnie ją zmodernizować. Mamy 2021 rok. To ważne, by pokazywać silne, samodzielne postaci damskie.

Polecamy

Tak jak wspomnieliśmy, internet miał sporo do powiedzenia na ten temat. Niektórzy wyjaśnili, że to chyba oczywiste, że postać z bajki dla dzieci nie powinna być wyzywająca: 

Mnie się to podoba i jestem szczęśliwy, że przestali ją seksualizować... I chyba nie powinienem mówić, że cieszę się, że PRZESTALI SEKSUALIZOWAĆ KRÓLICZKĘ Z BAJKI DLA DZIECI. 

Polecamy

Inni mieli natomiast nieco inne zdanie na ten temat, które chętnie wygłaszali w tym diabelskim miejscu, jakim jest Twitter:

Jak mam do tego czegoś się masturbować?

To jest takie głupie. Pozbądźmy się wszystkiego, co ma seksapil, bo to razi małą grupkę osób. Najlepiej udawajmy, że nie istnieją kobiety z dużymi piersiami.

NIEEEE! Znaczy nadal szarpałbym, jak Reksio szynkę, ale NIEEEEE!

Inni zauważyli zaś, że powyższa ilustracja z "oryginalnego filmu", to tak naprawdę fanowskie dzieło z 2010 roku. Lola w oryginale wyglądała tak:

"Kosmiczny mecz: Nowe dziedzictwo" zadebiutuje w kinach i na HBO Max już 16 lipca 2021 roku. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.