Fani stworzyli petycję, w której proszą by reżyserka „Wonder Woman” dostała nominację do Złotego Globu

Kamil Kacperski
14.12.2017 13:18
Fani stworzyli petycję, w której proszą by reżyserka „Wonder Woman” dostała nominację do Złotego Globu Fot. materiały prasowe

Fani Patty Jenkins nie są zadowoleni z tego, jak reżyserska została potraktowana przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej i w związku z tym postanowili stworzyć petycje, w której wyrażają głośno swoją opinię.

Fani DC i petycje to coś, co idzie ze sobą w parze jak chleb i masło. Od premiery „Ligi Sprawiedliwości” bardziej zaangażowani widzowie proszą Warner Bros. o wydanie filmu na DVD w wersji reżyserskiej Zacka Snydera. Teraz postanowili walczyć o sprawiedliwość dla reżyserki „Wonder Woman”, czyli Patty Jenkins, która według twórców petycji zasłużyła na nominację do Złotego Globu.
Powód? Jenkins pokazała, że kobiety mogą odnieść sukces w Hollywood i przez to powinna zostać chociaż nominowana do nagrody:

W branży, w której są widoczne tak ogromne dysproporcje, Złote Globy powinny honorować kobiety, które są definicją odnoszenia sukcesu. Przeszkody, które kobiety muszą pokonać w środowisku tak zdominowanym przez mężczyzn, nie mogą być ignorowane, a sukces tego filmu pokazuje, że Jenkins jest artystką, która potrafi wywołać w widzach zachwyt, łzy i inspiracje.

Reżyserka jednak nie ma raczej powodów do smutku z powodu braku nominacji do Złotych Globów - jej film jest obecnie najlepiej zarabiającym filmem origin story w historii, a także ma realne szanse na otrzymanie nominacji do tegorocznych Oscarów. Do tego Jenkins wkrótce stanie się najlepiej zarabiającą kobietą w Hollywood, a film „Wonder Woman” był najczęściej wyszukiwaną produkcją superbohaterską w 2017 roku.

Czy petycja dojdzie do skutku? Jest to raczej wątpliwe, a nawet jeśli by się udało, to Jenkins rywalizowała by z Guillerme del Toro, Ridleyem Scottem, Christopherem Nolanem, Stevenem Spielbergiem i Martinem McDonaghem. Patrząc na nazwiska konkurentów, szanse Patty byłyby raczej nikłe.

Sama petycja uzbierała już ponad 7 tysięcy podpisów (stan na 14 grudnia 2017 roku), a jeżeli i wy macie ochotę ją podpisać, to link do niej znajdziecie tutaj.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.