Fani zbudowali prawdziwy grób Zgredka z "Harry'ego Pottera"

Kamil Kacperski
16.11.2018 13:19
Zgredek |undefined Fot. kadr z filmu

Miejsce spoczynku domowego skrzata z miejsca stało się atrakcją turystyczną Walijskiego wybrzeża, na którym nakręcono sceny pochówku Zgredka w "Insygniach Śmierci".

Mamy nadzieję, że każdy z Was płakał, gdy Zgredek dokonał żywota. Jeden z najbardziej oddanych sojuszników Harry'ego Pottera zmarł w książce (i filmie) "Insygnia Śmierci" po tym, gdy został ugodzony nożem rzuconym przez Bellatrix Lestrange. Młody czarodziej własnoręcznie wykopał grób dla swojego skrzaciego przyjaciela, a także przygotował nagrobek, na którym mogliśmy przeczytać słowa "Tu spoczywa Zgredek, wolny skrzat". 

Grupa bardzo oddanych fanów książek i filmów o Harrym Potterze odszukała miejsce, w którym kręcono sceny pochówku skrzata. Fani bardzo dokładnie odtworzyli filmowy grób Zgredka, który praktycznie z miejsca stał się atrakcją turystyczną walijskiego wybrzeża. Oto efekt ich pracy:

W Walii powstał prawdziwy grób Zgredka 

Według pomysłodawców, ich dzieło jest grobem, ale jednocześnie i kapliczką, która ma na celu upamiętnienie bohaterskiego skrzata. Podobnie jak w "Insygniach Śmierci", grób składa się z porozrzucanych kamieni i płyty nagrobkowej ze wspomnianym napisem. Okolica, w której pochowano Zgredka nazywa się Freshwater West i znajduje się niedaleko Pembrokeshire w Walii, około 2 godziny samochodem od Cardiff. Wybierzecie się tam na wakacje?

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - kiedy premiera?

I chociaż Zgredek stracił życie, to seria filmów o Magicznym świecie wciąż trwa - 16 listopada 2018 roku do kin trafiły "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda". W pierwszej części pojawiło się kilka skrzatów domowych, w tym jeden, który operował windą w amerykańskim Ministerstwie Magii. Kto wie, może w sequelu również zobaczymy pobratymców Zgredka?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.