Fani zbudowali prawdziwy grób Zgredka z "Harry'ego Pottera"

Kamil Kacperski
16.11.2018 13:19
Zgredek |undefined Fot. kadr z filmu

Miejsce spoczynku domowego skrzata z miejsca stało się atrakcją turystyczną Walijskiego wybrzeża, na którym nakręcono sceny pochówku Zgredka w "Insygniach Śmierci".

Mamy nadzieję, że każdy z Was płakał, gdy Zgredek dokonał żywota. Jeden z najbardziej oddanych sojuszników Harry'ego Pottera zmarł w książce (i filmie) "Insygnia Śmierci" po tym, gdy został ugodzony nożem rzuconym przez Bellatrix Lestrange. Młody czarodziej własnoręcznie wykopał grób dla swojego skrzaciego przyjaciela, a także przygotował nagrobek, na którym mogliśmy przeczytać słowa "Tu spoczywa Zgredek, wolny skrzat". 

Grupa bardzo oddanych fanów książek i filmów o Harrym Potterze odszukała miejsce, w którym kręcono sceny pochówku skrzata. Fani bardzo dokładnie odtworzyli filmowy grób Zgredka, który praktycznie z miejsca stał się atrakcją turystyczną walijskiego wybrzeża. Oto efekt ich pracy:

W Walii powstał prawdziwy grób Zgredka 

Według pomysłodawców, ich dzieło jest grobem, ale jednocześnie i kapliczką, która ma na celu upamiętnienie bohaterskiego skrzata. Podobnie jak w "Insygniach Śmierci", grób składa się z porozrzucanych kamieni i płyty nagrobkowej ze wspomnianym napisem. Okolica, w której pochowano Zgredka nazywa się Freshwater West i znajduje się niedaleko Pembrokeshire w Walii, około 2 godziny samochodem od Cardiff. Wybierzecie się tam na wakacje?

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - kiedy premiera?

I chociaż Zgredek stracił życie, to seria filmów o Magicznym świecie wciąż trwa - 16 listopada 2018 roku do kin trafiły "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda". W pierwszej części pojawiło się kilka skrzatów domowych, w tym jeden, który operował windą w amerykańskim Ministerstwie Magii. Kto wie, może w sequelu również zobaczymy pobratymców Zgredka?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.