"Piątek 13" wreszcie w zimowej scenerii. Zobacz materiały promocyjne nowego fanowskiego filmu

11.03.2020 16:03
"Piątek 13" wreszcie w zimowej scenerii. Zobacz materiały promocyjne nowego fanowskiego filmu Fot. . materiały prasowe Womp Stomp Studios

„Piątek Trzynastego” i jego główny bohater – zamaskowany morderca Jason Vorhees po raz pierwszy pojawił się na ekranach kin w 1980 roku. Od tego czasu powstało aż 10 oficjalnych sequeli oryginalnej opowieści Seana S. Cunninghama, współczesny remake, a także duża liczba filmów fanowskich. Wczoraj ukończono prace nad kolenym z nich – „Never Hike in the Snow: A Friday the 13th Fan Film”. Co już wiemy o produkcji?

„Never Hike in the Snow” to prequel historii, stworzonej przez niezależne studio Womp Stomp Studios w 2017 roku. Akcja nowego filmu rozgrywa się w trzy miesiące przed wydarzeniami tamtego dzieła i po raz pierwszy w historii Jasona, wydarzenia rozgrywać się będą zimą.

Zwykle oficjalne, jak i nieoficjalne dzieła poświęcone temu bohaterowi rozgrywały się na obozie letnim w Crystal Lake. Jest to o tyle zaskakujące, że głównym rekwizytem, wykorzystywanym przez mordercę jest przecież charakterystyczna maska hokejowa. Sportu, który uprawia się właśnie zimą.

W filmie zobaczymy aktorów, którzy występowali w późniejszych sequelach serii, a także osoby, które moglismy zobaczyć na ekranie w pierwszym filmie fanowskim z serii „Never Hike Alone”.

Projekt jest częścią większej kampanii crowdfundingowej na portalu IndieGogo, na którym wciąż zbierane są fundusze na kolejne odsłony serii. Kampania związana z ukończonym właśnie filmem zimowym kończy się w piątek, 13 marca. Następnie rozpocznie się proces post-produkcji obrazu. 

Przeczytaj także

Warto zauważyć, że Jason Vorhees od trzydziestu lat inspiruje różnorodnych twórców, którzy chętnie umieszcają w swoich filmach różne subtelne odniesienia do jego postaci. Bohater żyje też w zbiorowej wyobraźni fanów, którzy podobnie do ekipy „Never Hike Alone” chętnie tworzą własne wersje historii. Przed dwoma laty światło dzienne ujrzał także film „Friday the 13th: Legacy”. 

„Piątek Trzynastego” był także jedną z inspiracji dla pierwszego polskiego slashera – „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, który miał trafić do kin w najbliższy piątek, ale niestety z obawy przed koronawirusem, data jego premiery została przesunięta.

Przeczytaj także

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.