„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” w pierwszym zwiastunie

Film, który stanowi pierwszą część spin-offów rozgrywających się w świecie znanym z kart książek o Harrym Potterze, doczekał się swojego pierwszego trailera. Jak wygląda?
Całość inspirowana jest podręcznikiem, z którego młody czarodziej korzystał w Hogwarcie podczas zajęć z Opieki nad Magicznymi Stworzeniami. Dzieło opowie historię autora tej książki, czyli Newta Scamandera, w którego wciela się Eddie Redmayne. Obraz został wyreżyserowany przez Davida Yatesa, zaś scenariusz napisała sama J.K. Rowling, czyli autorka serii o Harrym Potterze.
Fabuła rozpoczyna się w Nowym Jorku roku 1926. Scamander wybiera się do Ameryki i bierze ze sobą tajemniczą walizkę będącą w stanie zmieścić nieskończoną liczbę rzeczy, m.in. rzadkie gatunki magicznych zwierząt. Mężczyzna odkrywa, że czarodzieje na Nowym Kontynencie muszą jeszcze bardziej kryć się ze swoimi zdolnościami przez Mugolami, gdyż konsekwencje demaskacji potrafią być bardzo poważne. Zwierzęta mieszczące się w walizce wydostają się na wolność, a całą sytuację trzeba będzie jakoś opanować
Obraz wejdzie na nasze rodzime ekrany 18 listopada 2016 roku. Jednak już teraz udostępniony został zwiastun filmu, który daje nam wstępny pogląd na „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”:
Obraz Yatesa jest początkiem nowego cyklu filmów, który planowany jest jako trylogia.
W dziele obsadzeni zostali również Jon Voight, Colin Farrel, Katherine Waterson, Alison Sudol i Dan Fogler. Producentami filmu są: David Heyman – twórca, który wyprodukował wszystkie osiem części przygód Harry’ego Pottera, Steve Kloves – scenarzysta aż siedmiu odsłon filmu, a także i Lionel Wigram – producent wykonawczy czterech ostatnich epizodów serii.
Jak Wam się podoba zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”?
Oceń artykuł