Fazę 4. MCU zdominują superbohaterki

Sergiusz Kurczuk
01.02.2018 16:25
Fazę 4. MCU zdominują superbohaterki Fot. kadr z filmu Thor: Ragnarok

Kolejna dekada filmowego uniwersum Marvela ma należeć do kobiecych postaci. Tak twierdzi Tessa Thompson, która wcieliła się w Valkyrie w filmie ”Thor: Ragnarok”. 

W roku 2018 przypadnie 10 rocznica pierwszego filmu dziejącego się w tak zwanym Marvel Cinematic Universe. Erę kinowego świata Marvela rozpoczął „Iron Man”. Dwa lata po premierze filmu pojawiła się sequel, w którym wystąpiła pierwsza superbohaterka MCU - Black Widow, grana przez Scarlett Johansson. Z czasem do budowanego co roku świata dołączały inne bohaterki. Jednak pierwszy film Marvel Studios poświęcony wyłącznie heroinie będzie miał premierę dopiero w roku 2019. Mowa o „Captain Marvel” z Brie Larson w roli głównej. Pod koniec roku 2017 pisaliśmy jednak, że niebawem kino superbohatreskie może zostać zdominowane przez kobiece postacie.

Superbohaterki przejmą MCU?

Od dawna plotkuje się o filmie poświęconym Black Widow. Poza tym aktorki, które wcielają się w bohaterki, odwiedziły szefa studia Kevina Feige'a, by zaproponować mu produkcję o grupie złożonej wyłącznie z kobiet. Niebawem do kin wchodzi pierwszy film Marvel Studios poświęcony czarnoskóremu herosowi - Black Pantherowi. Odbyła się już premiera dla VIP-ów, na której nie zabrakło Tessy Thompson. Artystka była wśród aktorek na spotkaniu z Faigem. Thompson dołączyła do filmowego świata Marvela jako Valkyrie w filmie „Thor: Ragnarok”. Została zapytana przez ET Online o przyszłość MCU w kontekście postaci kobiecych.

W tym filmie [„Black Panther”] występują niesamowite kobiety, od Angeli Bassett i Lupity [Nyong’o] po Danai [Gurirę]. Niedługo zobaczymy Brie Larson i jej solowy film oraz Dewandę Wise, która jest tutaj dzisiaj. Zobaczymy, co się stanie z Valkyrie, ale tak, kobiety rządzą. Zawsze tak było. Myślę, że w następnej Fazie [filmów Marvela] naprawdę zostanie to pokazane na ekranie.

Dora Milaje Fot. foto: kadr z filmu Black Panther

Faza 4. - co czeka filmy Marvel Studios?

Trudno się nie zgodzić ze słowami Thompson. W historii króla Wakandy zostaną wprowadzone dwie nowe, silne kobiety. Wspomniane Danai Gurira i Lupita Nyong’o wcielą się w Okoye i Nakię - członkinie królewskiej straży znanej jako Dora Milaje. Pojawi się również siostra T'Challi - księżniczka Shuri (Letitia Wright). Poza tym wprowadzona w „Ant-Manie” Hope van Dyne, wystąpi niebawem jako superbohaterka znana jako Wasp

Sukces „Wonder Woman” z konkurencyjnej wytwórni Warner Bros., dowiódł, że superbohaterki to przyszłość gatunku filmów o herosach. W czasach kiedy wszędzie pojawiają się niezależne kobiety, ukłon filmowców w ich stronę wydaje się dobrym pomysłem. Poza tym komiksowy świat Marvela od samego początku opierał się na bohaterach obu płci. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.