Festiwale filmowe łączą się w jedno darmowe wydarzenie online. YouTube ogłosił festiwal We Are One

28.04.2020 07:56
YouTube|undefined Fot. get4net/easystock/Eastnews

Pandemia koronawirusa poważnie wpłynęła na branżę filmową. YouTube postanowił ją wspomóc, tworząc festiwal We Are One - darmową imprezę łączącą różne światowe wydarzenia filmowe.

W ciągu ostatnich kilku tygodni świat przeszedł sporą metamorfozę. Pandemia koronawirusa sprawiła, że ludzie musieli zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i wejść w nową rzeczywistość. Dostosowanie się do nowych okoliczności jest bowiem jedynym sposobem na uporanie się ze światową epidemią. Serwis YouTube postanowił wspomóc branżę filmową i powołał do życia 10-dniowy filmowy We Are One, łączący znane filmowe w internetowe wydarzenie.

We Are One - YouTube stworzył darmowy festiwal filmowy

Przedstawiciele serwisu YouTube wpadli na pomysł, jak pomóc sparaliżowany przemysł filmowy w dobie COVID-19. Postanowili stworzyć  internetowy festiwal, który będzie łączyło w sobie wiele słynnych imprez filmowych.

Przeczytaj także

Z tego powodu zdecydowano się wcielić w życie We Are One - festiwal łączący w sobie dwadzieścia najsłynniejszych imprez filmowych z całego świata. Wydarzenie będzie trwało dziesięć dni i trafi całkowicie za darmo na YouTube. W inicjatywę We Are One weszły takie imprezy jak Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie, Festiwal Filmowy w Cannes, Sundance Film Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Tokio, Tribeca Film Festival, Jerusalem Film Festival czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu imprezy zostaną wkrótce zamieszczone na stronie serwisu YouTube.

Przeczytaj także

Pomysł skomentował w oficjalnym oświadczeniu Robert Kyncl - szef biznesowy YouTube.

Jednym z najbardziej unikatowych i inspirujących aspektów światowego pozostawania w domach jest nasza zdolność do pojednania się i doświadczenia wspólnego wydarzenia i właśnie tym jest We Are One: A Global Film Festival.

Na temat We Are One wypowiedziała się również Jane Rosenthal - współzałożycielka i prezeska Tribeca Film Festival i Tribeca Enterprises.

Często rozmawialiśmy na temat unikalnej roli filmu w inspirowaniu i łączeniu ludzi ponad granicami i podziałami, w celu uleczenia świata. A teraz świat potrzebuje uleczenia.

Okazuje się, że każdą tragedię można przekuć na coś pozytywnego. Czy pandemia koronawirusa sprawi, że festiwale filmowe już nigdy nie będą wyglądały tak jak dotychczas? O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Przeczytaj także

We Are One - kiedy odbędzie się światowy festiwal filmowy?

W ramach wydarzenia użytkownicy YouTube z całego świata będą mogli oglądać festiwalowe filmy całkowicie za darmo. Impreza odbędzie się w dniach 29 maja - 7 czerwca 2020 roku. Na szczegółowe informacje musimy jeszcze trochę poczekać.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Epidemia koronawirusa kosztowała przemysł filmowy już miliardy dolarów. Na ile szacowane są straty?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.