Fikcyjny prezydent Stanów Zjednoczonych ma ważną wiadomość z okazji Dnia Niepodległości

06.07.2020 10:34
Fikcyjny prezydent Stanów Zjednoczonych ma ważną wiadomość z okazji Dnia Niepodległości   Fot. . Rex Features/East News

W sobotę 4 lipca Amerykanie obchodzili Dzień Niepodległości. Z tej okazji aktor Bill Pullman, najlepiej znany z roli prezydenta w filmie „Dzień Niepodległości” zaadresował Amerykanów w specjalnym „orędziu do narodu”.

Bill Pullman przygotował krótkie wideo z okazji 4 lipca. Aktor jest najlepiej znany z roli prezydenta USA w filmie „Dzień Niepodległości” Rolanda Emmericha oraz przemowy, którą wielu uważa za jedną z najlepszych przemów w historii kina.

Aktor zaapelował teraz do Amerykanów, aby nosili maski w miejscach publicznych. Wedle jego słów: im więcej ludzi zacznie to robić, tym szybciej USA wróci do normalności i otwierania kolejnych przybytków. W tym sal kinowych.

Przeczytaj także

Maska Wolności – przemówienie prezydenta

Aktor zaprezentował krótki materiał wideo, w którym przeplata sceny z filmu „Dzień Niepodległości”, nowej przemowy oraz fragmentów zabawy plastikowym samolotem. W materiale słyszymy:

Witaj, Ameryko. Mogę nie być Waszym obecnym prezydentem, ale muszę powiedzieć, że 4 lipca od zawsze był i na zawsze będzie moim ulubionym świętem.

W tym roku będę go obchodzić w szczególny sposób. Będę zakładał moją Maskę Wolności za każdym razem, gdy wyjdę do miejsc publicznych. Dokładnie tak – Maskę Wolności. Nazywam ją w ten sposób, bo jeśli wszyscy w Ameryce zgodzą się nosić ją wychodząc do miejsc publicznych, będziemy o krok bliżej do wolności swobodnego i bezpiecznego powrotu do miejsc, jak bary czy restauracje. A także szkoły. No i, co najważniejsze – do kin.

Przeczytaj także

W tym momencie aktor wyjaśnia, dlaczego tak ważny był fragment z plastikowym samolotem.

„Wolałbym obejrzeć tę scenę na kinowym ekranie, a nie na jakimś wideo-selfie w słabej jakości”.

Przeczytaj także

Specjalna wiadomość od (fikcyjnego) prezydenta USA

Materiał pojawił się 4 lipca na kanale YouTube sieci kin Alamo Drafthouse Cinemas, jednej z większych sieci kinowych na terenie USA.

Czytaj także: Chris Evans już tęskni za Marvelem. Czy to znaczy, że powróci jeszcze do roli Kapitana Ameryki? 

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.