Film „Hereditary” został okrzyknięty najstraszniejszym horrorem ostatnich lat

Sergiusz Kurczuk
26.01.2018 15:08
Film „Hereditary” został okrzyknięty najstraszniejszym horrorem ostatnich lat Fot. materiały promocyjne

Na Sundance Film Festival 2018 pojawił się film „Hereditary”, który nawiązuje do takich klasyków kina grozy jak „Dziecko Rosemary” czy „Kult”. 

Horror jako gatunek filmowy, mimo że jest częścią kina komercyjnego, długo był niedoceniany przez krytyków filmowych. Wszystko zmieniło się w roku 2017. W pierwszej połowie zadebiutował film „Uciekaj!”, który został zauważony przez znawców filmu i finalnie został nominowany do wielu znaczących nagród w branży, między innymi do Oscarów. Druga połowa 2017 należała do ekranizacji książki Stephena Kinga. Film „To” stał się najlepiej zarabiającym horrorem ostatnich lat i podbił serca widzów na całym świecie. Na Sundance Film Festival 2018 pojawił się horror, który w najbliższych miesiącach  ma szansę zwojować kino. Mowa o „Hereditary”.

 „Hereditary” - o czym jest film?

Premiera filmu odbyła się na wcześniej wspomnianym amerykańskim festiwalu. To właśnie w Park City „Hereditary” ogłoszono jednym z najstraszniejszych horrorów wciągu ostatnich lat. Za produkcję odpowiedzialna jest niezależna firma A24, która ma na swoim koncie takie filmy, jak „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”, „Green Room”, czy nominowana do Oscara „Lady Bird”. W sieci można znaleźć plakat filmu oraz oficjalny opis fabuły. 

Hereditary Fot. foto: materiały promocyjne

Kiedy Ellen - matrona rodziny Grahamów odchodzi, najbliżsi jej wnuczki zaczynają odkrywać ukryte i coraz bardziej przerażające sekrety na temat swoich przodków. Im więcej się dowiadują, tym bardziej próbują zapobiec złowieszczemu losowi, w który są uwikłani. 

Dziennikarze, którzy uczestniczyli w premierowym pokazie, są zgodni - film Ariego Astera spełnił swoje zadanie - wywołał przerażenie u widzów, spowodował, że niektórzy bali się potem zasnąć, a przy okazji okazał się zaskakującym dziełem kina grozy. Produkcja została porównana do takich horrorowych klasyków jak „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego, czy „Kult” Robina Hardy'ego. 

W „Hereditary” występują Toni Collette, Gabriel Byrne oraz Ann Dowd znana z serialu „Opowieść podręcznej”. Nie wiadomo jeszcze, kiedy film trafi do szerszej publiczności. Na razie pozostaje czekać na wieści zza Oceanu. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.