Film Netfliksa oskarżony o promowanie pedofilii ma szansę na Oscara

13.11.2020 12:57
Gwiazdeczki - kadr z filmu|undefined Fot. materiały prasowe/Netflix

Kontrowersyjny film Netfliksa - "Gwiazdeczki", który został oskarżony o promowanie pedofilii, ma szansę na Oscara 2021. Czy francuski dramat zdobędzie statuetkę?

Czy wzbudzająca kontrowersje produkcja Netfliksa ma szansę na Oscara? "Gwiazdeczki" zostały wytypowane przez francuskich ekspertów filmowych jako kandydat Francji w walce i prestiżową nagrodę filmową.

"Gwiazdeczki" - film Netfliksa faworytem Francji do Oscarów 2021?

Wraz z premierą francuskiego komediodramatu pojawiła się medialna burza spowodowana rzekomym promowaniem pedofilii przez twórców "Gwiazdeczek". Z tego powodu sprawa trafiła nawet do sądu.

Przeczytaj także

Jak donosi Deadline, Francja wytypowała pięć filmów, które będą reprezentować kraj w walce o Oscara 2021 w kategorii Najlepszy film międzynarodowy. Na shortliście znalazły się kontrowersyjne "Gwiazdeczki", które zdaniem wielu osób propagują seksualizację dzieci i zachęcają do pedofilii. Film w reżyserii Maïmouny Doucouré zdobył jedną z nagród na festiwalu filmowym Sundance i został bardzo dobrze przyjęty wśród francuskiej publiczności.

Przeczytaj także

"Gwiazdeczki" budziły kontrowersje, zanim trafiły na Netflix. Głosy krytyki pojawiły się, kiedy platforma zaprezentowała materiały promocyjne filmu. Po głosach krytyki platforma zrezygnowała z grafiki i wydała przeprosiny, nazywając ją "niewłaściwą". Produkcja opowiada o 11-letniej dziewczynce, która postanawia dołączyć do wyzwolonej grupy tanecznej, tym samym buntując się przeciwko swoim tradycjonalistycznym rodzicom. W głównych rolach wystąpiły Fathia Youssouf, Médina El Aidi-Azouni, Esther Gohourou, Ilanah Cami-Goursolas i Maïmouna Gueye.

 

Przeczytaj także

Oscary 2021 - shortlista Francji

"Gwiazdeczki" to nie jedyna francuska produkcja, która ma szansę na walkę o Oscara. Eksperci wybrali też cztery inne tytuły, zasługujące ich zdaniem na wyróżnienie. Na francuskiej shortliście znalazły się "Summer of 85" François Ozona, "DNA" w reżyserii Maïwenn, "Gagarine" stworzony przez Fanny Liatard i Jérémy'ego Trouilha oraz "My dwie" Filippo Meneghettiego.

Przeczytaj także

Która z produkcji zakwalifikuje się do konkursu? Przekonamy się za jakiś czas. W związku z pandemią koronawirusa 93. ceremonia rozdania nagród została przesunięta na 25 kwietnia 2021 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: Netflix przeprasza za obleśną kampanię promocyjną. Zarzucono im seksualizację dzieci 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.