Nostalgia za latami 80. i żarty z Pennywise'a, czyli szczery zwiastun filmu „To”

Natalia Hluzow
17.01.2018 17:05
Nostalgia za latami 80. i żarty z Pennywise'a, czyli szczery zwiastun filmu „To” Fot. kadr z wideo

Nie taki Pennywise straszny, jak go malują. Tak przynajmniej prezentują go twórcy kanału Screen Junkies, który przygotowali Szczery Zwiastun filmu „To”.

Po „Loganie”„Ciemniejszej stronie Grey'a”„Doctorze Strange”„Grze o tron oraz setkach innych filmów i seriali przyszedł czas na adaptację powieści Stephena Kinga w reżyserii Andresa Muschiettiego. Twórcy filmowego kanału YouTube o nazwie Screen Junkies, którzy od 2012 roku tworzą Szczere Zwiastuny różnych produkcji, wzięli pod lupę osławiony film „To”. Spełnili w ten sposób życzenie widzów, którzy wybrali go spośród innych filmów z 2017 roku. Nic w tym dziwnego. W końcu horror Muschiettiego okazał się prawdziwym fenomenem, bijąc wszelkie rekordy popularności i stając się jednym z najbardziej kasowych filmów 2017 i najlepiej zarabiającym horrorem wszech czasów. 

Zobacz Szczery Zwiastun filmu „To” (2017)

W czym twórcy Szczerego Zwiastuna dopatrują się przyczyny tak wielkiego sukcesu? Głównie w nostalgii za latami 80. i obecności Mike'a ze „Stranger Things”, która budzi nostalgię za serialem, a więc i za latami 80. Jednocześnie wyśmiewają niekonsekwencję w zachowaniu Pennywise'a  i klasyczne zachowania postaci z horrorów, które nie mają żadnego sensu. Ale też dziękują - przede wszystkim za to, że horror o demonicznym klaunie pozbawił pracy prawdziwe klauny. Wszystko to (i wiele więcej) zobaczycie i usłyszycie w Szczerym Zwiastunie filmu „To”:

Seria „Honest Trailers” (Szczere Zwiastuny)

Na przestrzeni 6 lat od publikacji pierwszego odcinka poświęconego „Mrocznemu Widmu”, zrealizowano ponad 200 odcinków z serii Honest Trailers. Satyra na filmowe trailery doczekała się nawet nominacji do nagrody Emmy. Autorami serii są twórcy kanału YuoTube Screen Junkies należącego do firmy Defy Media. Aktualnie narratorem zwiastunów jest Jon Bailey. 

Polska premiera filmu „To” na DVD i Blu-Ray już dziś, 17 stycznia 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.