Film "Uncharted" będzie nowym "Indianą Jonesem"? Tak twierdzi Mark Wahlberg

04.03.2020 11:09
Indiana Jones|undefined Fot. EAST NEWS

Ruszyły prace nad filmową adaptacją gry "Uncharted". W rolach głównych wystąpią Tom Holland i Mark Wahlberg. Drugi z gwiazdorów uważa, że film będzie "Indianą Jonesem" XXI wieku. 

Przygody Indiany Jonesa to obecnie klasyka kina przygodowego. Postać wykreowana przez Harrisona Forda stała się bazą na której wyrosły inne popkulturowe ikony - Lara Croft oraz Nathan Drake. Ten ostatni bohater wkrótce doczeka się filmu. Według jednego z gwiazdorów scenariusz nadchodzącej adaptacji gry "Uncharted" można porównać do filmów o Indianie Jonesie. 

"Uncharted" jak "Indiana Jones"?

Fani Indy'ego od dawna czekają na piątą część przygód nieustraszonego archeologa. Niestety produkcja filmu wciąż się przeciąga. Ostatnio okazało się, że Steven Spielberg zrezygnował z reżyserowania nowego "Indiany Jonesa" i jego miejsce zajmie młodszy reżyser. 

Przeczytaj także

Nawet jeśli "Indiana Jones 5" nie dojdzie do skutku, zdaniem Marka Wahlberga nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Aktor twierdzi bowiem, że powstający film "Uncharted" będzie dorównywał słynnej serii Spielberga. Opowiedział o tym w rozmowie z portalem Cinemablend.

Zaczynam zdjęcia za około dwa tygodnie. To ekscytujące, ponieważ - nic nie zdradzając, to w zasadzie historia genezy serii. Poznajemy bohaterów, a Nathan staje się Nathanem. Sully go spotyka i stara się nie tylko z nim dogadać, ale również zaczyna partnerstwo i rozwija relację. To będzie bardzo fajne. Po raz pierwszy gram w tego typu filmie. Kiedy czytałem scenariusz, czułem się, jakbym czytał "Indianę Jonesa" albo "Aferę Thomasa Crowna". Ma w sobie te wszystkie świetne elementy heist filmów i filmów przygodowych, w których nigdy nie grałem. 

Wahlberg wcieli się Sully'ego - mentora głównego bohatera granego przez młodą gwiazdę Marvel Studios - Toma Hollanda. Ostatnio do obsady "Uncharted" dołączył również Antonio Banderas. 

Przeczytaj także

"Uncharted" - kiedy premiera?

Za scenariusz filmu odpowie Joe Carnahan znany z takich filmów jak "Bad Boys For Life", "Przetrwanie" czy "Drużyna A". Reżyserem "Uncharted" został natomiast twórca "Venoma" i "Zombieland" Ruben Fleischer. W pozostałych rolach wystąpią między innymi Sophia Ali oraz Tati Gabrielle. Film ma trafić do kin w marcu 2021 roku. 

 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Uncharted" - poznaliśmy datę premiery i szczegóły fabuły filmu z Tomem Hollandem 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.