Film na podstawie serialu "Black Mirror". W sieci pojawiły się zwiastun oraz data premiery

Sergiusz Kurczuk
27.12.2018 10:02
Black Mirror|undefined Fot. materiały promocyjne

Netflix kończy pracę nad filmową wersją serialu "Black Mirror". Produkcja zatytułowana "Black Mirror: Bandersnatch" doczekała się pierwszego zwiastuna i daty premiery.

AKTUALIZACJA: "Black Mirror: Bandersnatch" - zwaistun i oficjalna data premiery

Plotki okazały się prawdziwe i "Black Mirror: Bandersnatch" nie tylko potwierdzono jako osobny film bazujący na słynnym serialu, ale również zaprezentowano jego pierwszy zwiastun. 

Premiera filmu odbędzie się już 28 grudnia 2018 roku. Nie wiadomo, czy film stanie na drodze 5. sezonowi serialu zapowiadanemu na koniec roku, czy fani "Black Mirror" doczekają się dwóch produkcji osadzonych w tym samym, niepokojącym świecie. 

Serial "Black Mirror" cieszy się wielką popularnością od premiery, która miała miejsce w 2011 roku. Antologię łączącą science fiction, dramat, thriller i satyrę na otaczającą nas rzeczywistość stworzył Charlie Brooker i początkowo nadawała ją brytyjska stacja Channel 4. Po dwóch sezonach "Black Mirror" prawa do produkcji wykupiła platforma Netflix, która powołała do życia dwie kolejne serie. Obecnie przedstawiciele Netfliksa kończą pracę nad filmem bazującym na serialu. W sieci pojawiły się informacje dotyczące jego fabuły. 

"Black Mirror" - Netflix stworzył film fabularny na podstawie serialu

Jak donosi portal NME informację o powstającym filmie "Black Mirror" wytropił jeden z fanów, który zauważył w opisie, że produkcja wstępnie zatytułowana jako "Bandersnatch", ma wykorzystywać elementy interakcji z widzami. Przedstawiciele Netfliksa zapowiadali w 2018 roku, że kolejny sezon "Black Mirror" wykorzysta tego typu zabiegi, co pozwoli fanom jeszcze bardziej zatopić się w świecie przedstawionym w serialu. 

Portal Korean Media Rating Board podzielił się nową dawką informacji, dotyczących "Bandersnatch". Według nich, w głównej roli zobaczymy Fionna Whiteheada, znanego z filmu "Dunkierka". Reżyserią zajmie się natomiast David Slade, który pracował już przy "Black Mirror", a także serialami "Breaking Bad" i "Hannibal". W swoim dorobku ma też takie tytuły jak "Saga Zmierzch: Zaćmienie", "30 dni mroku" czy "Pułapka". Dowodem na udział Whiteheada w powstającej produkcji, ma być poniższy print screen. 

Slade reżyserował 5. odcinek 4. sezonu "Black Mirror", zatytułowany "Twardogłowy"

"Black Mirror: Bandersnatch" - kiedy premiera?

Według koreańskiego portalu produkcja opowie o młodym programiście, który zamierza przenieść powieść fantasy na język gier wideo. Bohater szybko zauważa, że świat realny miesza się z fikcyjnym, powodując lawinę niesamowitych wydarzeń. Na razie na Netfliksie pojawiła się jedynie informacja, że "Black Mirror: Bandersnatch" wkrótce będzie dostępny w bazie serwisu.

Black Mirror Fot. foto: print screen z Netflix

Produkcja została zapowiedziana za pomocą kadrów z poprzednich sezonów serialu. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.