Film o Charlesie Mansonie bez producenta. Kto zastąpi Weinsteina w projekcie Quentina Tarantino?

Natalia Hluzow
30.10.2017 16:16
Film o Charlesie Mansonie bez producenta. Kto zastąpi Weinsteina w projekcie Quentina Tarantino? Fot. kadr z wideo

Słynny reżyser szuka wytwórni, która zajmie się produkcją jego najnowszego projektu. Chętnych nie brakuje.

W efekcie skandalu wokół Harvey’a Weinsteina i stawianych mu zarzutów, Quentin Tarantino zrezygnował z dalszej współpracy z producentem, z którego udziałem zrealizował wszystkie 8 filmów. Jak sam przyznał, wiedział o zachowaniach Weinsteina i żałuje, że nie wyciągnął konsekwencji już wtedy. Jak powiedział w jednym z wywiadów:

Wiedziałem wystarczająco dużo, by zachować się lepiej. To było coś więcej niż tylko zwykłe plotki czy pogłoski. To nie były informacje z drugiej ręki (…). A ja zmarginalizowałem te incydenty. Cokolwiek teraz powiem, będzie brzmiało jak słabe wymówki. Nawołuję więc do innych facetów, którzy wiedzą więcej, żeby się nie bali. Obiecajmy, że naprawimy to dla naszych sióstr.

Chcąc naprawić swój błąd, Tarantino zerwał współpracę z Weinsteinem, w związku z czym poszukuje teraz producenta do kolejnego filmu. A jako, że zna swoją wartość, zamierza bardzo rozważnie i dokładnie sprawdzić wszystkich kandydatów. Nie tylko pod kątem ich reputacji.

Quentina Tarantino nie trzeba nikomu przedstawiać. Wiedzą o tym wytwórnie z Hollywood, więc na wieść o tym, że ścieżki reżysera z firmą Weinsteina się rozeszły, rzuciły się do składania ofert. Jak donosi „The Wrap”, w wyścigu o pozyskanie praw do kolejnego filmu Tarantino wezmą udział m.in. Warner Bros., Universal Pictures i Paramount Pictures. Swoich ofert nie zamierzają składać ani Netflix, ani Amazon. Być może wiedząc, że Tarantino jako miłośnik tradycyjnego kina, i tak by ich nie przyjął. Jeden z producentów wyraził natomiast chęć kupienia praw do filmu bez przeczytania scenariusza.

Reszta, która chciałaby zapoznać się z tekstem przed złożeniem oferty Tarantino, może to zrobić, jednak tylko w biurze agenta reżysera. Tarantino nie chce bowiem, by powtórzyła się sytuacja z „Nienawistną ósemką”, kiedy jego scenariusz wyciekł do sieci, co niemal zniweczyło cały projekt. Następnie każdy z kandydatów pozna wymagania i wytyczne reżysera. Wtedy będą mogli rozpocząć składanie ofert. To jeszcze nie koniec! Po tym, jak Tarantino zapozna się z ofertami, spotka się z wybranymi producentami, by szczegółowo przedstawić im swoją wizję filmu. Zwycięży zapewne ten, z którym reżyser będzie najbardziej zgodny i który pozwoli mu na największą swobodę.

quentin tarantino 1 Fot. foto: kadr z wideo

Projekt, o którym mowa, to film poświęcony morderstwom Charlesa Mansona. Ma opowiadać o tragedii, której był sprawcą, a także o jego miejscu w popkulturze. Tarantino chce zbadać fenomen mordercy, który przez lata dorobił się wielu wyznawców i naśladowców. Jak informowaliśmy, Tarantino rozważa zaangażowanie Jareda Leto do roli Mansona, a Margot Robbie lub Jennifer Lawrence widziałby w roli zamordowanej żony Romana Polańskiego, Sharon Tate. Zdjęcia mają wystartować w 2018 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.