Wiemy, kiedy rozpoczną się zdjęcia do solowego filmu Jokera

Natalia Hluzow
21.02.2018 16:52
Wiemy, kiedy rozpoczną się zdjęcia do solowego filmu Jokera Fot. kadr z wideo "Joaquin Phoenix In Talks to Play The Joker in DC Standalone Movie"

Jeff Sneider, dziennikarz The Wrap i Mashable, ujawnił na swoim Twitterze datę rozpoczęcia zdjęć do filmu o młodości księcia zbrodni z Gotham City.

Nie da się ukryć, że jeszcze do niedawna filmowe „origin story” Jokera obchodziło niewielu kinomanów. Wynikało to przede wszystkim z zamieszania wokół nadchodzących filmów DC związanych z „Suicide Squad”, w którym zagubił się projekt Martina Scorsese w reżyserii Todda Phillipsa. Trudno było ocenić, czy ostatecznie będzie to film związany z tzw. DCEU czy z „Legionem Samobójców” ( w którym w rolę Jokera dość nieudolnie wcielał się Jared Leto), czy też z żadną z istniejących produkcji. Mówiło się wprawdzie, że Scorsese rozważa nawet zatrudnienie Leonardo DiCaprio do roli przeciwnika Batmana, jednak nic nie zostało oficjalnie potwierdzone.

Temat stał się jednak niezwykle gorący, kiedy potwierdziło się, że szefowie Warner Bros. nie chcą budować filmowego uniwersum DC, film o Jokerze będzie zupełnie odrębnym bytem, a Todd Phillips chciałby, by następcą Jacka Nicholsona i Heatha Ledgera został Joaquin Phoenix. Aktor okazał się wstępnie zainteresowany rolą, w związku z czym między nim a wytwórnią trwają właśnie negocjacje. Ich efekt powinniśmy poznać już niebawem, gdyż zdjęcia do filmu mają wystartować za kilka miesięcy.

Kiedy rozpoczną się zdjęcia do filmu o Jokerze?

Mawia się, że niezgoda rujnuje, jednak złość i złośliwość dziennikarza miewa czasami bardzo pożyteczne efekty. Przykładem tego jest właśnie tweet Jeffa Sneidera, redaktora z The Wrap i Mashable. Sneider, chcąc wykpić kolegę z Variety, który opublikował newsa, że Jessica Chastian przymierza się do roli Bev w filmie „To”, napisał na swoim Twitterze, że wiedział o tym od dawna, podobnie jak o szczegółach związanych z produkcją filmu o Jokerze. Na dowód opublikował zdjęcie przedstawiające informacje o fabule, twórcach, Phoenixie rozważającym rolę Jokera, a także o dacie rozpoczęcia zdjęć. 

Również z początku stycznia. Mógłbym naprawdę wrzucać takie rzeczy cały dzień, ale zdecydowałem się tego nie robić. Z każdym dniem obchodzi mnie to coraz mniej.

Niezależnie od intencji Sneidera, dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że Todd Phillips rozpocznie prace na planie już w maju 2018 roku. Joaquin Phoenix ma więc ostatnie chwile, by się zdecydować, a Tommy Wiseau - by przekonać reżysera, że to jednak on powinien wcielić się w największego złoczyńcę z Gotham.

Film o młodości Jokera w stylu „Chłopców z ferajny”

Opublikowane zdjęcie potwierdza także to, że film opowie o początkach działalności Jokera w Gotham City, a jego akcja będzie toczyła się we wczesnych latach 80. Produkcja ma zostać zrealizowana w naturalistycznym stylu i przypominać bardziej gangsterskie kino Martina Scorsese niż ostatnie filmy DC. Zobaczymy w niej prześladowanego i dręczonego młodego chłopaka, który z czasem przeradza się w jednego z najbardziej niebezpiecznych morderców w Gotham. Próba wniknięcia w mroczne zakamarki psychiki Jokera to jedno z najtrudniejszych wyzwań, jakie stawiali przed sobą twórcy filmów superbohaterskich. Czy Todd Phillips będzie w stanie udźwignąć ciężar tego zadania? Przekonamy się już niebawem.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.