Film o Mowglim dla widzów powyżej 13 roku życia z powodu „mrocznego Baloo” i „krwawych scen”

Sergiusz Kurczuk
22.02.2018 16:46
Mowgli i Baloo w filmie Księga Dżungli|undefined Fot. Everett Collection/East News

Andy Serkis reżyseruje film oparty na „Księdze dżungli” Rudyarda Kiplinga. Produkcja ma być przeznaczona dla o wiele starszych odbiorców niż wersja Disneya. 

Andy Serkis postanowił podzielić się nowymi informacjami na temat swojego filmu. Filmowiec reżyseruje nową wersję historii znaną wszystkim fanom „Księgi dżungli”. Serkis zdradził, jaką kategorię wiekową będzie miał „Mowlgi” i co jest tego przyczyną. Nowa kinowa adaptacja prozy Rudyarda Kiplinga będzie się znacznie różnić od filmów, które zaserwowała widzom wytwórnia Disneya. Oprócz słynnej kreskówki z 1967 roku Jon Favreau powołał do życia aktorski reboot. Film dostał z resztą Oscara 2017 za najlepsze efekty specjalne. Produkcja Serkisa ma być bliższa literackiemu oryginałowi. W obsadzie zobaczymy szereg gwiazd. 

„Mowlgi” - dlaczego film ma kategorię wiekową PG13?

Jak podaje The List, film ma być przeznaczony dla trochę starszego odbiorcy niż produkcje Disneya. Serkis wyznał, że z powodu pewnych elementów zobaczą go widzowie powyżej 13 roku życia. Jedną z przyczyn zaostrzenia kategorii wiekowej ma być... niedźwiedź Baloo. Każdy, kto oglądał adaptację Disneya, na pewno kojarzy tę postać, jako trochę leniwego, fajtłapowatego, ale uroczego przyjaciela Mowgliego. W oryginalnej kreskówce w misia wcielił się Phil Harris, natomiast w wersji z 2016 roku Bill Murray. Tym razem mamy zobaczyć Baloo takiego, jakim do życia powołał go angielski pisarz. Według słów Serkisa niedźwiedź ma być nadal miły, ale pokaże również swoją „mroczną” stronę. 

Podejście filmowca może dziwić, ale to nic nowego pod słońcem. Twórcy filmu z 1967 roku też chcieli pokazać bardziej agresywną naturę postaci, ale finalnie uznano, że tego typu treści mogą być nieodpowiednie dla młodszej widowni, która była głównym celem Disneya. Oprócz odmienionego Baloo w filmie Serkisa zobaczymy „krwawe obrazy”. Zapowiada się ciekawe.

„Mowgli” - obsada

W filmie wystąpi plejada gwiazd. Serkis nie tylko zadebiutuje jako reżyser, ale również wcieli się w rzeczonego wcześniej Baloo. Oprócz niego wystąpią Benedict Cumberbatch w roli Shere Khana, Cate Blanchet wystąpi jako wąż Kaa, Naomie Harris w roli Nishy, Christian Bale wcieli się w Bagheerę. Natomiast w tytułowej roli zobaczymy Rohana Chanda. Baloo oczywiście nie będzie złoczyńcą, chociaż Serkis jest znany z negatywnych ról, takich jak Gollum we „Władcy Pierścieni”, Snoke z nowej trylogii „Gwiezdnych Wojen”, a ostatnio ponownie wcielił się w Ulyssesa Klaue'a w produkcji „Black Panther”. Premiera filmu zaplanowana jest na 19 października 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.