Film o blackmetalowych zbrodniach z pełną obsadą

Robert Skowronski
20.10.2016 10:08
Film o blackmetalowych zbrodniach z pełną obsadą Fot. kadr z wideo

Historia black metalu ze Skandynawii to idealny materiał na scenariusz przepełniony rozlewem krwi. Opowieść o paleniu kościołów i mordowaniu swoich kolegów trafi na ekrany.

Pośród norweskich drzew przykrytych śniegiem doszło już do wielu zbrodni, których sprawcami byli miłośnicy corpse paintingu. Temat ten był nam przybliżany już w kilku dokumentach, znalazł się jednak twórca z ambicją stworzenia fabuły inspirowanej tymi wydarzeniami. Tą osobą jest Jonas Åkerlund, szwedzki reżyser mający na koncie m.in. „Horsemen - Jeźdźców Apokalipsy” czy dokument „Sekrety Madonny”.

Jego film ma się nazywać „Lords of Chaos”. Åkerlund będzie też współscenarzystą obrazu, a całość ma powstawać dla studiów VICE Films, Insurgent Media i 20th Century Fox. Jonas Åkerlund, oprócz wyżej wymienionych dzieł, znany jest z kręcenia teledysków. Tworzył klipy dla The Prodigy, The Rolling Stones, Madonny, Britney Spears, Maroon 5 czy też Beyonce. Jego pierwszym teledyskiem był ten dla Candlemass, zaś sam był współzałożycielem zespołu Bathory, gdzie grał na perkusji.

Historia w „Lords of Chaos” ma się koncentrować wokół najgłośniejszego morderstwa w dziejach black metalu - tego dokonanego przez Varga Vikernesa na Euronymousie z Mayhem. W drugiego z wymienionych ma się wcielić Rory Culkin (tak, to brat Macaulaya Culkina, słynnego Kevina, który opanowuje świąteczną ramówkę telewizji). Aktor pojawił się na ekranie m.in. w „Znakach” i „Krzyku 4”.

EN_01194343_0274 Fot. foto: DDNY / Broadimage / East News

W Pera Yngve'a Ohlina, wokalistę Mayhem, znanego też jako Dead, wcieli się zaś Jack Kilmer znany z „Nice Guys. Równi goście” z Ryanem Goslingiem i Russellem Crowem. Muzyk popełnił samobójstwo w 1991 roku. Jego ciało znalazł Euronymous, który następnie popędził po aparat fotograficzny i wykonał zdjęcie kolegi, które potem stało się okładką płyty grupy.

Bard „Faust” Eithun, perkusista Emperora, został aresztowany w 1992 roku za zabójstwo homoseksualnego mężczyzny. Muzyk przyznał się do tego, że zaciągnął go do lasu, gdzie zadał mu około 37 ran kłutych. Dzień po tym wydarzeniu wraz z Euronymousem i Vikernesem podpalił kościół. Na ekranie przedstawi go Valter Skarsgård.

Varga Vikernesa stojącego za projektem Burzum chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Zagra go Emory Cohen, który wystąpił m.in. w „Drugim obliczu” z Goslingeim czy „Brooklynie” nominowanym do Oscara w trzech kategoriach.

EN_01096150_2609 Fot. foto: 0000554 / Reporter / East News

Danny Gabaiz z VICE Films opowiedział o projekcie:

Jest to szalenie zwariowana historia, na punkcie której publiczność ma obsesję od lat. Jonas stworzył jeden z najbardziej rozrywkowych i jednocześnie wyjątkowo humanistycznych scenariuszy, jakie kiedykolwiek czytaliśmy.

Dodatkowo w obsadzie pojawi się Sky Ferreira znana z serialu „Miasteczko Twin Peaks”. Ma się wcielić w Ann-Marit.

Co sądzicie o obsadzie „Lords of Chaos”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.