Filmy DC bez Supermana? Czy Henry Cavill rzeczywiście zrezygnował z roli?

Sergiusz Kurczuk
13.09.2018 09:51
Filmy DC bez Supermana? Czy Henry Cavill rzeczywiście zrezygnował z roli? Fot. kadr z filmu Człowiek ze Stali

Niepokojące informacje dla fanów filmów na podstawie DC Comics. Według doniesień, Henry Cavill nie zagra już Supermana. Chociaż agentka aktora twierdzi co innego, Warner Bros. wydało tajemnicze oświadczenie, sugerujące, że gwiazdor pożegnał się z rolą.

Kinowe uniwersum DC od samego początku miało pod górę. W przeciwieństwie do filmów Marvela, produkcje Warner Bros. nie odniosły aż tak spektakularnego sukcesu i nie zostały przyjęte tak dobrze przez widzów, jak się tego spodziewano. Teraz prawdopodobnie nastąpi kolejny cios. Według najnowszych doniesień Henry Cavill, który od 2013 roku wcielał się w Supermana, zrezygnował z roli Człowieka ze Stali. Nie jest to jednak pewne, bo wciąż pojawiają się sprzeczne informacje w tej sprawie. 

Henry Cavill nie będzie już Supermanem?

Burzę wywołał artykuł The Hollywood Reporter, w którym podano, że kilka źródeł potwierdziło informację o rezygnacji Cavilla z roli Supermana. Rewelacja wypłynęła przy okazji załatwiania gościnnego występu aktora w powstającym filmie „Shazam!”. Okazało się, że agenci gwiazdora zerwali rozmowy z Warner Bros. w tej sprawie. Na początku powodem miał być napięty grafik Cavilla, ale potem okazało się, że aktor nie będzie już grał Człowieka ze Stali. Warner Bros. podobno planuje teraz świeży start całego uniwersum. W kolejnych produkcjach na pierwszy plan ma się wybić Supergirl, a Clark Kent pojawi się jako postać drugoplanowa. Wcieli się w niego inny, młodszy aktor. Według osoby pracującej w Warner Bros. zmiana aktora nie wpłynie na postać, bo z Supermanem jest jak z Jamesem Bondem

The Hollywood Reporter ma też informację z innego źródła, według którego Cavill zrezygnował z roli z powodu angażu do serialu Netfliksa „Wiedźmin”. Ta wersja wydaje się bardziej prawdopodobna, tym bardziej że platforma streamingowa raczej nie zakończy na 1 sezonie adaptacji słynnej serii fantasy. Trudno wyobrazić sobie, żeby Cavill pogodzi pracę na planie serialu i w kolejnych filmach dziejących się w DCEU.

Agentka Cavilla komentuje sprawę

Na informację o odejściu aktora szybko zareagowała jego agentka, która napisała na Twitterze oświadczenie w tej sprawie.

Spokojnie, peleryna wciąż wisi w szafie. Warner Bros. było i wciąż kontynuuje bycie naszym partnerem podczas ewolucji uniwersum DC. Spodziewajcie się ogłoszenia w sprawie ze strony WB.

To jednak nie koniec zawiłej sprawy. Studio Warner Bros. wydało krótkie oświadczenie, które nasuwa pewne problemy, wynikające z dwuznaczności jego treści. 

Chociaż nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji dotyczących przyszłości filmów o Supermanie, zawsze mieliśmy głęboki szacunek wobec Henry'ego Cavilla i to jest niezmienne. 

Sam aktor też odniósł się do zamieszania i dolał oliwy do ognia. Opublikował w mediach społecznościowych krótkie tajemnicze wideo. 

Cavill ubrany w koszulkę nawiązującą do postaci Supermana, z poważną twarzą unosi pudełko z zabawką przedstawiającą superbohatera. Wszystko przy akompaniamencie słynnego walca w wykonaniu... psów. Gwiazdor słynie z poczucia humoru, więc trudno jednoznacznie ocenić, czy w ten humorystyczny sposób dał fanom do zrozumienia, że żegna się z rolą Supermana, czy wykpił informacje The Hollywood Reporter. 

Pozostaje nam czekać, jak rozwinie się ta sprawa. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.