Filmy Marvela i DC na 2020 rok. Które produkcje zobaczymy w przyszłym roku?

19.09.2019 14:04
Wonder Woman|undefined Fot. materiały prasowe/Warner Bros.

W 2020 roku ponownie zobaczymy wiele produkcji o superbohaterach, które w ostatnich latach święcą ogromne triumfy. Jakie filmy na przyszły rok przygotowały firmy Marvel i DC?

Rok 2019 był pełen sukcesów dla filmów komiksowych - do tej pory widzieliśmy aż 5 produkcji o przygodach herosów, z których jedna stała się nawet najlepiej zarabiającym obrazem w historii kinematografii. Wśród nich znajdziemy 3 dzieła Marvel Studios ("Kapitan Marvel", "Avengers: Endgame" i "Spider-Man: Far From Home"; każdy z nich miał przychody przekraczające ponad miliard dolarów), "X-Men: Dark Phoenix" od Fox oraz "Shazama!" ze stajni Detective Comics. W 2019 roku zobaczymy jeszcze "Jokera", który również ma ogromny potencjał na bycie hitem artystycznym i komercyjnym.

Filmy od Marvela i DC na 2020 rok

Kino superbohaterskie przynosi pieniądze, więc twórcy nie rezygnują z tworzenia wielkich blockbusterów opowiadających o postaciach z kart komiksów. Rok 2020 nie będzie pod tym względem różny od kilku ostatnich lat - na ekranach zobaczymy bowiem aż 7 produkcji. DC pokaże 2 filmy, Marvel Studios ma w planach 2 obrazy, a Fox i Sony mają 3 kolejne dzieła. Przejdźmy zatem do chronologicznego zbioru i opisu nadchodzących filmów o superbohaterach od Marvela i DC.

1. Birds of Prey - luty 2020

"Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn" to pełny tytuł nadchodzącego dzieła Cathy Yan, który opowie o antybohaterkach ze świata DC. Szefową "ptaków nocy" będzie Harley Quinn (Margot Robbie), a fabuła skupi się na próbach uratowania małej dziewczynki z rąk złoczyńcy Black Maska (Ewan McGregor). W filmie pojawią się również wspomniane antybohaterki w postaci Renee Montoi, Black Canary i Huntress. Premiera planowana jest na 7 lutego 2020 roku.

2. New Mutants - kwiecień 2020

Reżyser i scenarzysta Josh Boone próbował pokazać "New Mutants" światu już w 2018 roku, ale od pierwszej oficjalnej daty premiery minęło już ponad półtora roku. Produkcja o nastoletnich herosach miała być horrorem przeznaczonym dla dorosłych, a jego stworzenie umożliwił sukces "Deadpoola" i "Logana". Niestety, Fox nie był do końca zadowolony z filmu i ciągle przekładał datę premiery. Obecnie Disney+ ustanowił datę premiery na 3 kwietnia 2020 roku. Miejmy nadzieję, że obędzie się już bez zmian.

3. Black Widow - maj 2020 

Solowe przygody "Black Widow" były na liście oczekiwań fanów od lat, a Marvel Studios postanowiło spełnić oczekiwania fanów umieszczając produkcję o Czarnej Wdowie jako pierwszy film z 4. Fazy MCU. Scarlett Johansson podobno sama wybrała Cate Shortland do roli reżyserki. W filmie pojawi się Florence Pugh, która zagra Yelenę, która w komiksach przejmuje rolę Black Widow, a David Harbour wcieli się w Red Guardiana, czyli sowieckiego odpowiednika Kapitana Ameryki. Premiera filmu jest planowana na 1 maja 2020 roku.

Przeczytaj także

4. Wonder Woman 1984 - czerwiec 2020

O "Wonder Woman 1984" wciąż nie wiemy zbyt wiele, ale pierwsza część filmu była punktem zwrotnym w uniwersum DCEU, więc oczekiwania wobec drugiej części przygód Diany Prince (Gal Gadot) są naprawdę wysokie. Wiemy, że produkcja będzie się odgrywała w 1984 roku, w czasach Zimnej Wojny. W filmie pojawi się Kristen Wiig wcielająca się w złoczyńcę o pseudonimie Cheetah. W produkcji powróci również Chris Pine, ponownie odgrywającego Steve'a Trevora. Premiera odbędzie się 5 czerwca 2020 roku. 

5. Niezatytułowany film Sony - lipiec 2020

Chociaż nikt w Sony na razie nie potwierdził, jaki film zobaczymy w lipcu 2020 roku, to największe szanse ma na to "Morbius". Zdjęcia do filmu rozpoczęły się na początku 2019 roku, a Sony od dawna zapowiadał, że ich następną produkcją będzie właśnie obraz o wampirze. Główną rolę w produkcji zagra Jared Leto, a reżyserem "Morbiusa" jest Daniel Espinosa. Premiera jest planowana wstępnie na 10 lipca 2020 roku. 

6. Venom 2 - październik 2020

"Venom 2" w reżyserii Andy'ego Serkisa został potwierdzony przez Sony w wakacje 2019 roku. Pierwszy "Venom" został przyjęty nieco chłodno, ale zarobił ponad 800 milionów dolarów, co spowodowało, że postanowiono stworzyć jego kontynuację. Jeżeli twórcy 1. części nas nie oszukiwali, to w "Venomie 2" powinniśmy zobaczyć Woody'ego Harrelsona w roli Carnage'a. W sequelu "Venoma" ponownie zobaczymy Toma Hardy'ego w roli tytułowej, a premiera planowana jest na 2 października 2020 roku. 

7. The Eternals - listopad 2020

Dotychczasowe zestawienie nadchodzących filmów superbohaterskich na 2020 rok zamyka "The Eternals" od Marvel Studios. Nową produkcję z MCU wyreżyseruje Chloe Zhao, a w samym filmie zobaczymy prawdziwą plejadę gwiazd - wśród aktorów potwierdzonych w produkcji znajdują się m.in. Angelina Jolie, Salma Hayek, Richard Madden, Kit Harington i Brian Tyree Henry. Produkcja będzie też nowatorska ze względu na udział Lauren Ridloff, która zagra pierwszą głuchą bohaterkę w MCU. Premiera jest planowana na 6 listopada 2020 roku.

Zobacz także: Top 14: Najlepsze seriale o superbohaterach [RANKING]

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.