Filmy "To" zarobiły już miliard dolarów, dołączając do grona najbardziej kasowych franczyz grozy

17.09.2019 11:33
Foto: materiały prasowe Warner Bros. Pictures|undefined Fot. materiały prasowe Warner Bros. Pictures

Obie części horroru o dzieciakach z Derry, nękanych przez przerażającego klauna, zarobiły łącznie ponad miliard dolarów.

"To: Rozdział 2" święci triumfy w kinach, przynajmniej na polu finansowym. Jak donoszą amerykańskie media, w ostatni weekend film zarobił 40.7 miliona dolarów. Zatem, do tej pory horror zgarnął sumę 323.3 milionów dolarów na całym świecie. Pierwsza część dylogii o dzieciakach z Derry i klaunie Pennywise ma na koncie 700.4 milionów, co dla obu produkcji daje łączną sumę 1.023 miliarda dolarów. Wynik robi wrażenie i sprawia, że filmy "To" dołączyły do grona najbardziej kasowych franczyz w obrębie swojego gatunku.

Filmy "To" zarobiły już miliard dolarów

"To" z 2017 roku wciąż dzierży tytuł najlepiej zarabiającego horroru w historii. Teraz, po premierze sequela, dylogia o paczce przyjaciół dręczonej przez klauna dołączyła do zaszczytnego grona horrorowych franczyz, które przekroczyły magiczną granicę zarobków. "To" znalazło się, pod względem finansowym, na jednej półce z takimi przebojami, jak "Obcy", czy niezwykle popularne uniwersum "Obecności". Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że "To" jest jedyną franczyzną, która osiągnęła taki wynik, składając się zaledwie z dwóch produkcji (na "Obecność" składają się również trylogia "Annabelle", "Zakonnica" i "The Curse of La Llorona").

Przeczytaj także

Na obecną chwilę nie ujawniono żadnych konkretów w związku z ewentualnym rozbudowaniem uniwersum "Tego". Głos w sprawie zabrali odtwórca roli Pennywise'a, reżyser obu części oraz ich scenarzysta. Każdy z panów określił jednak tylko swoje stanowisko w sprawie. Na informacje przyjdzie nam zatem poczekać.

Zobacz też: Usunięta scena z "To: Rozdział 2" miała nas przenieść do 1600 roku

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.