Na co do kina w styczniu 2019? 5 kinowych premier, których nie można przegapić

Sergiusz Kurczuk
31.12.2018 14:26
Na co do kina w styczniu 2019? 5 kinowych premier, których nie można przegapić Fot. materiały prasowe

Nowy rok to nowa szansa na odkrycie kolejnych ciekawych propozycji filmów kinowych. Jakie produkcje warto obejrzeć w styczniu? Nie brakuje lekkich produkcji dla młodszych widzów, polskich eksperymentów oraz cięższych tytułów dla bardziej wymagających osób. 

Dla wielu osób początek nowego roku to symboliczny moment rozpoczęcia nowego etapu w życiu. Co prawda produkcje z ostatnich 12 miesięcy stały na naprawdę wysokim poziomie, nie tylko za granicą, ale również w Polsce, ale zawsze może być lepiej. Jak na 2019 nastroją nas kinowe premiery? Postanowiliśmy wybrać 5 najważniejszych propozycji filmowych debiutujących w styczniu, na które warto zwrócić uwagę. Wśród nich znalazły się naprawdę zróżnicowane produkcje, które powinny trafić w gust wybrednych kinomanów.

Polecane filmy na styczeń 2019

Filmy na styczeń 2019 Fot. foto: materiały promocyjne

"Bumblebee" - premiera: 4 stycznia 2019 

Najnowszy film rozgrywający się w kinowym uniwersum Transformersów, tym razem skupi się na początkach kontaktów Autobotów z Ziemianami. Głównym bohaterem filmu reżyserowanego przez Travisa Knighta jest tytułowy robot, który trafia na naszą planetę i zaprzyjaźnia się z nastolatką na granicy dzieciństwa i dorosłości, próbującą poradzić sobie ze stratą ojca. Szybko okazuje się, że rozterki emocjonalne Charlie (Hailee Steinfeld) przerywa amerykański rząd z agentem Brunsem (John Cena) na czele, podjudzany przez groźne Decipticony. 

Film trafi do polskich kin kilka tygodni po premierze światowej. Większość głosów na temat "Bumblebee" jest niezwykle pozytywna. My również mieliśmy okazję zobaczyć już spin-off serii "Transformers" i uważamy, że to najlepszy film o Autobotach, który do tej pory trafił na duży ekran. 

"Ralph Demolka w internecie" - premiera: 11 stycznia 2019

Tym razem pozycja dla jeszcze młodszych widzów, w której nie brak jednak żartów trafiających do starszych odbiorców. W animowanej komedii reżyserowanej przez Richa Moore'a i Phila Johnstona zobaczymy kolejne przygody niezdarnego Ralpha i uroczej Vanellope. Bohaterowie zamieszkujący do tej pory świat oldschoolowych gier wideo, trafią do internetu, gdzie spotkają się z wieloma dziwnymi postaciami, zachowaniami i serwisami, z których korzystają użytkownicy sieci na całym świecie. 

Animacja Disneya zawiera mnóstwo występów gościnnych bohaterów innych filmów ze studia z uszami Myszki Miki. Dużą rolę grają między innymi Księżniczki Disneya. Twórcy postanowili również złożyć hołd Stanowi Lee, który niestety nie doczekał światowej premiery filmu. 

"Vice" - premiera: 11 stycznia 2019

Tym razem coś dla osób śledzących politykę, ale również dla wszystkich miłośników aktorskiego talentu Christiana Bale'a. Film w reżyserii Adama McKaya opowiada bowiem o byłym wiceprezydencie Stanów Zjednoczonych Dicku Cheneyu, w którego wcielił się słynny aktor. Widzowie prześledzą polityczną karierę Chenneya, ale biografia ukaże również obecne skutki decyzji podjętych przez wiceprezydenta. Nie zabraknie oczywiście osoby George'a Busha, którego zagrał Sam Rockwell. 

O filmie jest obecnie głośno z dwóch powodów. Po pierwsze Bale po raz kolejny udowodnił, że jest w stanie zrobić bardzo dużo dla roli i przeszedł ogromną metamorfozę, by dobrze zagrać Cheneya. Po drugie "Vice" ma szansę na nominacje do Oscarów 2019

"Underdog" - premiera: 11 stycznia 2019

Polska produkcja, której ciekawi są nie tylko fanatycy MMA, ale również widzowie i krytycy filmowi. Czy w naszym kraju można zrobić dobry film sportowy na miarę słynnego "Rocky'ego"? Przekonamy się niedługo. Produkcję wyreżyserował debiutujący w tej roli Marcin Kawulski - prezes federacji KSW. Historia opowie o upadłej gwieździe MMA (Eryk Lubos), która podejmie ostatnią próbę uratowania swojego wizerunku. By tego dokonać, stanie na ringu ze swoim największym rywalem (Mamed Chalidow). 

Wokół filmu pojawiły się kontrowersje, ponieważ zanim ogłoszono prace nad "Underdogiem", zaprezentowano materiały promocyjne "Klatki" - innej filmowej historii o zawodnikach MMA z Lubosem w jednej z głównych ról

"Dom, który zbudował Jack" - premiera: 18 stycznia 2019

Wielki powrót Larsa von Triera, który tym razem pochylił się nad tematem seryjnego mordercy. To właśnie on - tytułowy Jack, w którego wcielił się Matt Dillon, jest głównym bohaterem tej pokręconej opowieści. Niezwykle inteligenty męzczyna, który ceni sobie wysoką sztukę, dopuszcza do głosu najniższe instynkty, które każą mu zabijać. Morderstwa traktuje jak dziwne dzieła sztuki. Czy Jack poznał sposób na zbrodnię doskonałą?

W pozostałych rolach wystąpili między innymi Bruno Ganz, Uma ThurmanSiobhan Fallon Hogan, Sofie Gråbøl, Riley Keough oraz Jeremy Davies. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.