Na co do kina we wrześniu 2018? 5 kinowych premier, których nie można przegapić

Natalia Hluzow
30.08.2018 16:16
Filmy polecane na wrzesień 2018|undefined Fot. kadry z filmów i materiały prasowe

Po wysypie lekkich wakacyjnych hitów, we wrześniu kino kieruje się w stronę ciężkich tematów. Będzie strasznie, przejmująco i… bardzo religijnie. Sprawdź, jakie premiery kinowe są najbardziej warte uwagi we wrześniu 2018.

Filmowy wrzesień dla kinomanów oznacza chwilową przerwę od przyjemnych, wakacyjnych tematów, dostarczając sporą dawkę produkcji o przerażającej bądź trudnej tematyce. Filmy polecane na wrzesień 2018 będą nas przede wszystkim straszyć, intrygować i skłaniać do refleksji. Wśród najciekawszych filmowych premier miesiąca znajdziemy produkcje ukazujące ciemną stronę Kościoła katolickiego, film poruszający problem rasizmu, opowieść o kultowym kosmicie i historię popkulturowego geeka, który wpada na trop spisku związanego z tajemniczym zniknięciem dziewczyny…

Poniżej prezentujemy filmy polecane na wrzesień przez redakcję Antyradio.pl wraz z ich opisami, zwiastunami i datami premier.

Polecane filmy na wrzesień 2018

Filmy polecane na wrzesień 2018 Fot. foto: materiały prasowe

„Zakonnica” – premiera: 7 września 2018

Film Corina Hardy’ego jest spin-offem słynnej serii „Obecność”. Tytułowa siostra zakonna pojawiła się w niej już wcześniej i tak przeraziła fanów horroru, że postanowiono uczynić z niej główną bohaterkę nowej produkcji.

Akcja „Zakonnicy” toczy się w Rumunii na długo przed wydarzeniami ukazanymi w produkcji Jamesa Wana. Kiedy jedna z młodych zakonnic odbiera sobie życie, Watykan decyduje się interweniować. Wysyła więc księdza wraz z jego młodą pomocnicą, by zbadali tajemniczą sprawę. Na miejscu okazuje się, że zakon skrywa mroczne sekrety. Bohaterowie filmu postanawiają jednak podjąć ryzyko i położyć na szali własną wiarę, życie i duszę, stając oko w oko z tytułową maszkarą.

Ostatni zwiastun „Zakonnicy” był tak przerażający, że został usunięty z Youtube’a, dlatego prezentujemy nieco mniej straszny, ale również niepokojący trailer filmu:

„Predator” – premiera: 14 września 2018

Predator powraca w widowiskowym filmie science-fiction, który ma zrewolucjonizować serię o kosmicznym łowcy. W nowym „Predatorze” spektakularne polowanie przeniesie się z dalekich krańców kosmosu do amerykańskiej prowincji. Międzygalaktyczni łowcy - jeszcze silniejsi, mądrzejsi i bardziej śmiercionośni niż kiedykolwiek - zostaną przypadkowo sprowadzeni na Ziemię przez małego chłopca. Czy oddział twardych, byłych żołnierzy we współpracy z ludźmi nauki będzie w stanie zapobiec zagładzie ludzkości? Fani predatora przekonają się już w połowie września! Tymczasem zapraszamy na zwiastun „Predatora”:

„Czarne bractwo. BlacKkKlansman” – premiera: 14 września 2018

„BlacKkKlansman” to wyjątkowa opowieść o czarnoskórym policjancie, który w latach 70. wstąpił w szeregi Ku Klux Klanu, zdobył legitymację członkowską i nawiązał relację z liderem organizacji. Brzmi absurdalnie? No właśnie. Podczas oglądania „BlacKkKlansmana” widzom z pewnością trudno będzie w to uwierzyć, ale Ron Stallworth istniał naprawdę. Był pierwszym afroamerykańskim policjantem w Colorado Springs, który pod koniec lat 70. - z pomocą białego kolegi uczęszczającego w jego imieniu na spotkania - infiltrował tamtejszy oddział Ku Klux Klanu, gromadząc cenne informacje na temat jego członków i udaremniając kilka planowanych przez nich akcji.

Spike Lee wykorzystał historię Stallwortha przede wszystkim po to, by opowiedzieć o Stanach Zjednoczonych pod rządami Trumpa, jednak w „BlacKkKlansmanie” zdecydowanie wyczuwa się klimat lat 70. Pełny świetnych kreacji aktorskich, dobrej muzyki, niezłych tekstów i wielu powodów do śmiechu film Spike'a Lee to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników kina. Przedpremierową recenzję filmu „Czarne bractwo. BlacKkKlansman” możecie przeczytać na naszej stronie, a poniżej możecie obejrzeć zwiastun produkcji:

„Tajemnice Silver Lake” – premiera: 21 września 2018

Głównym bohaterem „Tajemnic Silver Lake” jest bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles, który chciałby zmienić coś w życiu, ale nie potrafi ruszyć się z kanapy, gdzie na ogół masturbuje się i gra w Nintendo. Kiedy w sąsiedztwie dochodzi do zniknięcia atrakcyjnej dziewczyny, w chłopaku - doskonale kreowanym przez Andrew Garfielda - budzi się zmysł Philipa Marlowe'a. Na ślad spisku, w który zamieszani są milioner, zabójca psów i autor muzycznych hitów, naprowadzają go informacje zakodowane na starych kasetach wideo, w piosenkach, komiksach i na ścianach oraz w lokacjach z hollywoodzkich filmów.

Dla nas brzmi to jak pełna intertekstualnej zabawy filmowa perełka. Na dowód słuszności naszych przeczuć załączamy zwiastun „Tajemnic Silver Lake”:

„Kler” – premiera: 28 września 2018

Wojciech Smarzowski, twórca przejmujących i nagradzanych dzieł jak: „Wołyń”, „Róża”, „Dom zły” czy „Wesele” powraca z nowym filmem, w którym tym razem postanowił wnikliwie przyjrzeć się księżom, po raz kolejny rzucając światło na tematy niewygodne, trudne i zamiatane pod dywan.

Film „Kler” to opowieść o Kościele katolickim ukazana „od strony zakrystii”. Przedstawicielom polskiego duchowieństwa będziemy przyglądać się przez pryzmat historii czterech księży: robiącego karierę Lisowskiego (Braciak), jego pazernego zwierzchnika abp. Mordowicza (Gajos), ulegającego cielesnym żądzom wiejskiego proboszcza Trybusa (Więckiewicz) i otoczonego przez podejrzliwych wiernych Kukuły (Jakubik).

Choć nowy film Smarzowskiego zadebiutuje dopiero na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zdążył już wzbudzić niemałe kontrowersje w związku z pojawiającym się i znikającym zwiastunem „Kleru”. Jego ostateczną wersję prezentujemy poniżej:

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.