Filmy świąteczne dla dzieci, które warto obejrzeć, nawet jeśli nie ma się dzieci

06.12.2020 01:51
świąteczne filmy dla dzieci Fot. materiały prasowe Netflix

Świąteczne filmy dla dzieci to doskonały sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu. Nie tylko z dziećmi. Co warto obejrzeć w okresie świątecznym, by nie wychodząc z domu, obudzić w sobie radość dziecka?

Święta 2020 znacznie różnią się od tych z poprzednich lat. Pandemia koronawirusa sprawiła, że zostało nam niewiele możliwości spędzania Gwiazdki poza domem. Jak zatem odkryć w sobie dziecięcą radość bez możliwości wyjazdu na świąteczne ferie? Urządzając domowy seans filmowy! A że świąteczne filmy dla dzieci często bywają o wiele ciekawsze i mądrzejsze niż te dla dorosłych, możecie zarówno sprawić frajdę dzieciakom, jak i sami spędzić miło czas.

Polecamy

Pomysł na Mikołaja? Świąteczne filmy dla dzieci

Rodzinne ciepło, bezinteresowne dobro, odważne marzenia i pozytywne zakończenie wbrew wszystkim przeciwnościom losu. Świąteczne bajki i świąteczne filmy dla dzieci oczarują największego gbura i roztopią najtwardsze (nawet metalowe!) serce. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy filmowe propozycje na rodzinne święta. Patrzcie i płaczcie ze wzruszenia.

1. "Klaus" (2019)

Zestawienie otwiera hit Netfliksa, który w zaledwie rok od premiery zdążył dołączyć do listy najlepszych świątecznych klasyków. Wszystko za sprawą przemyślanej fabuły stworzonej przez hiszpańskiego twórcę Sergio Pablosa i zachwycającej tradycyjnej animacji, jaką zastosowano w filmie. "Klaus" to historia osadzona w fikcyjnym XIX-wiecznym miasteczku gdzieś za kołem podbiegunowym, gdzie trafia młody listonosz Jesper. Na miejscu wieje chłodem, i to nie tylko z powodu warunków pogodowych. Jesper jest już bliski rezygnacji, kiedy na swej drodze spotyka tajemniczego stolarza Klausa i wszystko powoli zaczyna się odmieniać...

2. "Artur ratuje gwiazdkę" (2011)

Kiedy dostawa prezentu dla jednego z milionów dzieci nie dochodzi do skutku, młodszy syn Mikołaja postanawia wykonać zadanie na własną rękę. "Artur ratuje gwiazdkę" jest dokładnie taki, jaki powinien być idealny film świąteczny dla dzieci - pozytywny, wzruszający i z morałem. A przy okazji pociesza nas dorosłych, że wszystkie rodziny są nieco dysfunkcyjne, nawet ta, której głową jest Święty Mikołaj. W gwiazdorskiej obsadzie filmu znaleźli się m.in. James McAvoy, Hugh Laurie i Bill Nighy. I można usłyszeć ich w oryginale, oglądając tę świąteczną bajkę na Netfliksie.

3. "Kronika świąteczna" + "Kronika świąteczna 2" (2018, 2020)

Kolejna produkcja oryginalna Netfliksa w zestawieniu. Tym razem w wersji aktorskiej, z Kurtem Russellem w roli Świętego Mikołaja. Kate i Teddy to rodzeństwo, które prawie zniszczyło Święta. By je uratować, muszą wyruszyć w niezwykłą podróż i współpracować z Mikołajem, jakiego świat jeszcze nie widział. W 2020 roku Netflix zaprezentował kontynuację swojego świątecznego hitu, w którym w roli Pani Mikołajowej pojawia się Goldie Hawn.

4. "Ekspres polarny" (2004)

Pamiętacie, kiedy przestaliście wierzyć w Świętego Mikołaja? Główny bohater filmu "Ekspress polarny" to 8-letni chłopiec, który właśnie przeżywa ten moment. W chwili zwątpienia z pomocą przychodzi magiczny pociąg, który zabiera chłopca w wyjątkową podróż i przywraca mu wiarę w święta. W rolach głównych (aż sześciu) Tom Hanks. Film jest obecnie dostępny na Netflix.

5. "Pan Jangle i świąteczna podróż" (2020)

"Pan Jangle i świąteczna podróż" to gorąca nowość Netfliksa na zimowe wieczory. Wypełniona muzyką i niezwykłymi przygodami wizualna uczta, której tytułowym bohaterem jest Jeronicus Jangle, twórca zabawek, który stracił radość życia. Sytuację może uratować tylko jedna osoba na świecie - jego wnuczka! 

6. "Kraina lodu" - seria filmów (2013-2019)

Elsa i Anna to duet, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeśli jednak jakimś cudem nie widzieliście jeszcze "Krainy lodu" i jej kontynuacji, dzięki ofercie HBO GO macie szanse nadrobić zaległości. W serwisie znajdziecie nie tylko dwie pełnometrażowe animacje Disneya z 2013 i 2019 roku, ale także spin-off "Przygoda Olafa" oraz 8-minutowy dodatek "Gorączka lodu" o przyjęciu urodzinowym Anny. Być może nie są to świąteczne filmy dla dzieci sensu stricto, ale z pewnością nadają się w sam raz na świąteczny maraton filmowy.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.