Finalny zwiastun filmu o Beksińskich

Robert Skowronski
05.09.2016 13:29
Finalny zwiastun filmu o Beksińskich Fot. kadr z wideo

Pochodzący z Sanoka malarz oraz jego syn entuzjasta i propagator dobrej muzyki, czyli Zdzisław i Tomasz Beksińscy. Zobaczcie nowy zwiastun filmu „Ostatnia rodzina”.

Obraz w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego został wyróżniony na międzynarodowym festiwalu filmowym w Locarno. Nagrodę zdobył Andrzej Seweryn w kategorii Najlepszy Aktor. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć film na Festiwalu Filmowym w Gdyni, przed tym nim trafi on do regularnej dystrybucji w dniu 30 września 2016 roku.

„Ostatnia rodzina” doczekała się już 1. zwiastuna, a także mogliśmy zobaczyć kadry z filmu. Opublikowany został kolejny, finalny trailer dzieła opartego na oryginalnym scenariuszu Roberta Bolesto. Na ekranie oprócz Andrzeja Seweryna w roli słynnego malarza, zobaczymy też Dawida Ogrodnika jako Tomka Beksińskiego – kultowego dziennikarza muzycznego i tłumacza filmowego (w tym produkcji o Jamesie Bondzie i serii filmów Monty Pythona), Aleksandrę Konieczną wcielającą się w postać Zofii Beksińskiej oraz Andrzeja Chyrę w roli marszanda Piotra Dmochowskiego.

Zobaczcie najnowszy zwiastun „Ostatniej rodziny”:

Dzieło Matuszyńskiego dotyka warszawskiego epizodu w życiu Beksińskich. Przenosimy się do roku 1977 i zostajemy z dysfunkcyjną rodziną przez kolejne 28 lat, aż do dnia zamordowania Zdzisława Beksińskiego. Tomek Beksiński wprowadza się do mieszkania w bloku z wielkiej płyty i żyje w sąsiedztwie swoich rodziców, co pozwala im wszystkim zachować intensywne relacje.

Trudny charakter Tomka sprawia, że jego matka wciąż się o niego martwi, co nie powinno dziwić zwłaszcza, że chłopak kilkukrotnie próbował targnąć się na swoje życie. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. W końcu udaje się to osiągnąć, jednak kłopoty znikają tylko na chwilę, by później uderzyć z podwójną siłą.

Autorem zdjęć do „Ostatniej rodziny” jest Kacper Fertacz, laureat nagród za zdjęcia do filmu „Hardkor Disko”. Jan P. Matuszyński, reżyser, jest debiutantem w kwestii filmu fabularnego, ma za to bogaty dorobek dokumentalisty i szereg nagród na koncie w tej dziedzinie.

Jak Wam się podoba nowy zwiastun „Ostatniej rodziny”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.