Firma Edwarda Nortona pozwana za pożar na planie, w którym zginął strażak

Natalia Hluzow
29.03.2018 13:16
Edward Norton|undefined Fot. William Volcov/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Erica i George Cruz, rodzeństwo z Harlemu w Nowym Jorku, pozwało firmę produkcyjną Nortona w związku z pożarem, który miał miejsce 22 marca 2018 roku.

22 marca 2018 roku, podczas realizacji zdjęć do filmu „Motherless Brooklyn” Edwarda Nortona wybuchł pożar. Miało to miejsce w filmowej lokacji umiejscowionej w okolicy Sugar Hill w nowojorskim Harlemie. Budynek spłonął, a jeden ze strażaków, którzy pojawili się na miejscu, by walczyć z płomieniami, stracił życie podczas akcji.

Michael R. Davidson był jedyną śmiertelną ofiarą zdarzenia, jednak poszkodowanych znalazło się znacznie więcej. Mieszkańcy budynku stracili bowiem cały swój dobytek. Dwójka z nich, Erica i George Cruz, postanowili w związku z tym pozwać producenta filmu oraz zarządcę budynku.

Pozew przeciwko firmie produkcyjnej Edwarda Nortona

Erica i George Cruz mieszkali na czwartym piętrze budynku przy Nichols Avenue, który firma Nortona wykorzystywała jako lokację do filmu „Motherless Brooklyn”. W wyniku pożaru rodzeństwo straciło cały swój dobytek oraz z dnia na dzień zostało pozbawione dachu nad głową. Ponadto, jak twierdzi ich prawnik, kobieta zmaga się teraz z traumą i problemami z oddychaniem po tym, jak zmuszona była wybiegać w środku nocy przez duszący dym z płonącego budynku, w którym został cały jej dobytek.

Winą za tę sytuację obarczają zarówno firmę Nortona, Class 5 Films, jak i zarządcę budynku, Vincenta Sollazzo. Jak twierdzą w swoim pozwie, w budynku nie działały czujniki dymu i brakowało gaśnic. Fakt, że Sollazzo utrzymywał budynek w tak opłakanym stanie uważają za wyraz lekkomyślności, braku ostrożności i lekceważenia mieszkańców.

Jeśli zaś chodzi o firmę Nortona, Erica i George Cruz kierują wobec Class 5 oskarżenia o przetrzymywanie łatwopalnych materiałów i sprzętu na terenie nieruchomości. Twierdzą również, że producenci nie poinformowali mieszkańców o pożarze, kiedy odkryli, że z piwnicy uchodzi dym, a następnie wmawiali mieszkańcom budynku, że ogień został ugaszony.

Rodzeństwo Cruz liczy na rekompensatę w wysokości 7 milionów dolarów od każdego z pozwanych, która pozwoli im znaleźć nowe miejsce do życia. Edward Norton, przedstawiciele firmy Class 5 ani Vincent Sollazzo nie skomentowali jeszcze sprawy.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.