„First Man”: Ryan Gosling w pierwszym zwiastunie dramatycznej opowieści o wyprawie na Księżyc

Natalia Hluzow
11.06.2018 15:33
First Man|undefined Fot. kadr ze zwiastuna filmu "First Man"

Zwiastun filmu „First Man” z Ryanem Goslingiem i Claire Foy w rolach głównych zapowiada przejmujący obraz poświęcenia i ryzyka podjętego przez dowódcę misji Apollo 11, Neila Armstronga.

Kampania promocyjna filmu „First Man” w reżyserii Damiena Chazelle’a ruszyła z kopyta. Po zaprezentowaniu ekskluzywnych zdjęć Ryana Goslinga w roli Neila Armstronga oraz plakatu promującego produkcję, w sieci pojawił się pierwszy zwiastun dramatu opowiadającego o „najbardziej niebezpiecznej misji w historii”.

First man Fot. foto: kadr ze zwiastuna filmu "First Man"

„First Man” – zwiastun filmu z Ryanem Goslingiem

Pierwszy oficjalny zwiastun produkcji opowiadającej o Neilu Armstrongu potwierdza słowa reżysera, Damiena Chazelle’a, który zapowiadał, że „First Man” nie będzie standardowym filmem o misji Apollo. Twórcy, zamiast na historycznym momencie, postanowili skupić się przede wszystkim na opowieści o życiu i ambicjach człowieka, który zamierza osiągnąć nieosiągalne oraz na związanym z tym dramacie jego rodziny i poświęceniu całego narodu. Trailer filmu „First Man” doskonale oddaje to rozłożenie akcentów:

Damien Chazelle przygotowując swój film o pierwszym człowieku na Księżycu powiedział, że oglądając go chce być cały czas przerażony. Po obejrzeniu zwiastuna możemy domyślać się, że nie chodzi tutaj o horror i krwawe sceny, lecz o przerażająco niebezpieczną misję głównego bohatera, co podkreśla użyta w trailerze muzyka skomponowana przez Justina Hurwitza. Chazelle współpracował z nim zarówno przy „Whiplash”, jak i „La La Land”.

W zwiastunie możemy zobaczyć też Claire Foy, która świetnie radzi sobie w roli pierwszej żony Armstronga, Janet oraz dostrzec introwertyczne i śmiertelnie poważne usposobienie astronauty, o którym wspominał już wcześniej reżyser.

„First Man” – kiedy premiera?

W obsadzie filmu „First Man”, poza Ryanem Goslingiem i Claire Foy, znaleźli się również: Corey Stoll jako Buzz Aldrin, Lukas Haas jako Michael Collins, a także Shea Whigham jako Gus Grissom, Pablo Schreiber jako Jim Lovell, Kyle Chandler jako Deke Slayton oraz Jason Clarke jako Edward Higgins White.

Damien Chazelle reżyseruje swój film na podstawie scenariusza Josha Singera i Nicole Perlman, którzy bazowali na książce Jamesa R. Hansena – „First Man: The Life of Neil A. Armstrong”. Światowa premiera filmu „First Man” odbędzie się 12 października 2018. W Polsce zobaczymy go tydzień później.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.