„Ford vs Ferrari”: Matt Damon i Christian Bale w nowym filmie reżysera „Logana”

Natalia Hluzow
24.05.2018 13:56
Christian Bale i Matt Damon|undefined Fot. Frank Micelotta/PictureGroup/EAST NEWS

James Mangold, reżyser i scenarzysta „Logana”, przygotowuje kolejny projekt z gwiazdorską obsadą. W „Ford vs Ferrari” wystąpią m.in. Matt Damon i Christian Bale.

Po spędzeniu kilku lat w uniwersum X-Men, Mangold postanowił odciąć się od blockbusterów. Twierdzi, że nienawidzi filmów o superbohaterach, a tym bardziej scen po napisach, które pojawiają się w produkcjach MCU czy DCEU. Dlatego też po zrealizowaniu dwóch filmów o Wolverinie, w tym nominowanego do Oscara „Logana”, reżyser postanowił w 100% zwrócić się w stronę dramatu i zrealizować film o wyścigach samochodowych pt. „Ford vs Ferrari”.

„Ford vs Ferrari” z gwiazdorską obsadą na pokładzie

Choć Mangold zdecydowanie liczył na rozgłos na fali nominacji do Oscara, projekt „Ford vs Ferrari”, o którym reżyser wspominał od dłuższego czasu, nie należał do najgorętszych tematów w Hollywood. Aż do teraz, kiedy ogłoszono jego gwiazdorską obsadę.

Jak poinformował portal The Hollywood Reporter, w „Ford vs Ferrari” wystąpią Christian Bale i Matt Damon. Nowy film Mangolda ma opowiadać o dążeniu Forda do pokonania Ferrari w dziedzinie produkcji najlepszych samochodów wyścigowych. Matt Damon wcieli się w Carola Shelby’ego, ekscentrycznego inżyniera i twórcę Forda GT 40 – samochodu, który w 1966 roku jako pierwszy pojazd amerykańskiej firmy zwyciężył w 24-godzinnym wyścigu La Mans. Christian Bale zagra Kena Milesa, kierowcę wyścigowego, który go wówczas prowadził.

W produkcji wystąpią również Caitriona Balfe znana z serialu „Outlander” oraz Noah Jupe – dziecięca gwiazda filmu „Ciche miejsce”. Balfe wcieli się w rolę żony Milesa, Molly, zaś Jupe zagra jego syna, Petera.

Nowy film Mangolda będzie kolejną hollywoodzką produkcją opowiadającą o wyścigach samochodowych po bardzo dobrze przyjętym „Wyścigu” Rona Howarda z Chrisem Hemsworthem i Danielem Bruhlem w rolach głównych.

Scenariusz do filmu napisali Jez i John Henry Butterworth („Na skraju jutra”, „Fair game”). Zdjęcia do „Ford vs Ferrari” mają rozpocząć się jeszcze latem 2018 w Los Angeles. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.