"Forrest Gump" doczeka się bollywoodzkiej wersji. Kto zastąpi Toma Hanksa?

Kamil Kacperski
15.03.2019 12:28
Forrest Gump|undefined Fot. kadr z filmu

Kultowy film o autystycznym mężczyźnie granym przez Toma Hanksa doczeka się bollywodzkiego remake'u. Poznaliśmy nazwisko aktora, który zagra tytułową postać. 

"Forrest Gump" zadebiutował w kinach w 1994 roku i na przestrzeni lat doczekał się milionów fanów na całym świecie. Produkcja Roberta Zemeckisa zdobyła 6 Oscarów - wśród nich znalazła się statuetka dla Najlepszego Aktora, którą przyjął Tom Hanks, a także jedna za Najlepszy Film 1994 roku. Wpływ "Forresta Gumpa" na współczesną filmografię jest ogromny, a samo dzieło cieszy się sporą popularnością aż do dziś.

Forrest Gump - film doczeka się bollywoodzkiej wersji

Idealnym przykładem niesłabnącej popularności "Forresta Gumpa" jest fakt, iż Bollywood przygotowuje własną wersję kultowego filmu. The Hollywood Reporter podał, że produkcja ma nosić tytuł "Lal Singh Chadha". Reżyserem produkcji został Advait Chandan, młody bollywoodzki reżyser, który ma na koncie tylko 1 film - "Secret Superstar" z 2017 roku. Poznaliśmy również nazwisko aktora, który wcieli się w głównego bohatera. Angaż w produkcji dostał Aamir Khan, jeden z najpopularniejszych bollywoodzkich aktorów. Artysta ma na koncie występy w ponad 40 produkcjach (wśród nich m.in. "Lagaan: Pewnego razu w Indiach", czy "Kolor Szafranu").

EN_01254559_1634 Fot. foto: Associated Press/East News

Aamir Khan wypowiedział się na temat produkcji i podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi "Forresta Gumpa":

Udało nam się kupić prawa do ekranizacji od Paramount. Zawsze uwielbiałem "Forresta Gumpa". To wspaniała historia, która inspiruje. "Forrest Gump" to po prostu produkcja dla całej rodziny.

Bollywoodzki Forrest Gump - kiedy premiera?

Khan zdradził również, że zdjęcia do "Lal Singh Chadha" ruszą już w październiku 2019 roku. Niestety, data premiery filmu pozostaje nieznana.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.