Francis Coppola tworzy nowy film. W obsadzie Oscar Isaac, Cate Blanchett, czy Zendaya

01.09.2021 11:48
Francis Coppola tworzy nowy film. W obsadzie Oscar Isaac, Cate Blanchett, czy Zendaya Fot. Emmi Korhonen/Lehtikuva Oy/East News

Oscar Isaac, Cate Blanchett, Zendaya, Jon Voight, Forest Whitaker, Michelle Pfeiffer i Jessica Lange poprowadzą gwiazdorską obsadę w pierwszym filmie Coppoli od 2015 roku.

Francis Coppola powraca z nowym filmem. O czym opowie Megalopolis?

Francis Coppola jest ryzykantem. 82-letni reżyser postanowił znów postawić na siebie, realizując swoją najnowszą produkcję "Megalopolis" w większości z własnej kieszeni. Reżyser jest w trakcie negocjacji z bardzo utalentowaną obsadą, która nie może się doczekać współpracy z twórcą "Ojca Chrzestnego" i "Czasu Apokalipsy", a sam obraz Coppoli czekał na odpowiedni czas przez dosłownie kilka dekad.

Polecamy

Wśród gwiazd we wspomnianej utalentowanej obsadzie są m.in. Oscar Isaac, Forest Whitaker, Cate Blanchett i Jon Voight, a także Zendaya, Michelle Pfeiffer i Jessica Lange.

Jak zauważa portal Deadline, Coppola starał się zrealizować "Magalopolis" przez kilkadziesiąt lat, a niektórzy dziennikarze mieli nawet okazję zobaczyć materiały z planu, które nagrano 20 lat temu na Manhattanie, bo to właśnie Nowy Jork ma być bohaterem tytułowym. Niestety, potem doszło do wydarzeń z 11 września 2001 roku, więc film musiał pójść w odstawkę. Jednak entuzjazm Coppoli nigdy nie zgasł.

Reżyser porozmawiał na temat nadchodzącej produkcji ze wspomnianym Deadline, gdzie wyraził ogromne zainteresowanie tym projektem:

Jestem w pełni oddany temu filmowi. Chciałbym go zrealizować jesienią 2022 roku. Nie mam jeszcze całej obsady, ale większość się zgodziła i wiem, że będzie bardzo ekscytująca. Film ma kosztować około 100-120 milionów dolarów. Ja mam nadzieję, że będzie bliżej 100 milionów. Jestem w stanie zapłacić za niego ze swojej kieszeni. Nie boję się spełniać swoich marzeń i ponosić za to konsekwencji. W ogóle się nie zmieniłem.

Polecamy

Coppola zaznaczył, że jego film ma być ciekawą odmianą dla widzów przyzwyczajonych do obecnych produkcji dostępnych w kinach. Reżyser naprawdę chciałby nim zainspirować młodych ludzi i przypomnieć im o nadziei:

Ten film będzie moim zdaniem ekscytującą odmianą dla widzów. Głównie dlatego, że jego fundamentalnym przesłaniem jest to, byśmy poważnie zastanowili się, czy obecne społeczeństwo jest naszą jedyną ścieżką. Czy nie ma jakiejś alternatywy. Utopia nie jest eksperymentalnym miejscem; Utopia jest dyskusją między ludźmi, którzy zadają odpowiednie pytania. Czy dla dobra naszych przyszłych generacji nie powinniśmy dyskutować na temat przyszłości już teraz? Mam nadzieję, że ten film będzie miał wpływ na publiczny dyskurs. Dlatego też jestem w stanie zainwestować w ten projekt tyle pieniędzy.

Jeżeli zdjęcia do "Megalopolis" zaczną się jesienią 2022 roku, to premiera filmu odbędzie się najwcześniej pod koniec 2023 roku, a i tak połowa 2024 roku wydaje się być bardziej prawdopodobna.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.