Freddy Krueger i Jason Voorhees mają następcę? Zobacz zwiastun horroru "Backwoods"

24.11.2020 12:58
BACKWOODS - kadr z filmu Fot. Kamikaze Dogfight/materiały prasowe

Horror "Backwoods" został zapowiedziany jako następca "Koszmaru z ulicy Wiązów" i "Piątku Trzynastego". Czy fabuła filmu była inspirowana prawdziwą historią?

Kino grozy to niezwykle popularny gatunek filmowy, który co roku może pochwalić się niezliczoną ilością tytułów. Do długiej listy nowych horrorów dołączy niebawem film zatytułowany "Backwoods". Czy będzie następcą "Koszmaru z ulicy Wiązów" i "Piątku Trzynastego"?

"Backwoods" - zwiastun nowego horroru

W latach 80. horrory zdominowały slashery - krwawe historie o często zdeformowanych psychopatach, którzy mordują nastolatków. Początkowy powiew świeżości szybko zmienił się w oklepany schemat, który ma jednak swoich zwolenników do dziś, z tym że zazwyczaj nie podchodzą oni do slasherów z pełną powagą. Jak jest w przypadku horroru "Backwoods"?

Zobacz także

Niezależne studio Kamikaze Dogfight zaprezentowało w sieci pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji, która wpisuje się w kliszę slashera. Mamy nastolatków, mamy zdeformowanego zabójcę i morze krwi. Czy to wystarczy, by The Hangman (Wisielec?) został następcą Freddy'ego Kruegera i Jasona Voorheesa?

Po zwiastunie widać, że mamy do czynienia z filmem niskobudżetowym. Twórcy są jednak ambitni. W zapowiedzi przekonują, że skoro Freddy nie żyje, a Jason poszedł do Piekła, to czas na nową ikonę horroru. Nie będziemy jednak rozstrzygać, czy facet w gumowym kostiumie rzeczywiście dołączy do panteonu grozy, czy zostanie zapomniany, jak większość bohaterów tego typu produkcji. Skupimy się na innej cesze "Backwoods". Czy horror rzeczywiście został oparty na faktach?

Polecamy

"Backwoods" - czy horror oparto na faktach?

Akcja filmu kręci się wokół legendy miejskiej, której głównym bohaterem jest tajemniczy The Hangman - zdeformowany mężczyzna zamieszkujący pobliskie lasy, który poluje na pary zakochanych nastolatków. Chłopaków eliminuje, wieszając ich na drzewie, a kobiety stają się jego "narzeczonymi". Niewykluczone, że tego typu historia rozegrała się kiedyś naprawdę, jednak "Backwoods" nie odnosi się do żadnego konkretnego wydarzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że w internecie można znaleźć opowieść o przerażającym The Hangmanie, który powiesił chłopaka jednej ze swojej ofiar. Dziewczynę uratowali na szczęście policjanci. Czy twórcy "Backwoods" czerpali z tej strasznej legendy miejskiej? Istnieje duża szansa, że tak było.

Polecamy

"Backwoods" - kiedy premiera?

Za reżyserię i scenariusz filmu odpowiada Thomas Smith. W pisaniu skryptu pomogła mu znana z niskobudżetowych horrorów Erin Lilley. W rolach głównych wystąpili Isabella Alberti, Jeremy Sande, Tahj Vaughans, Micahel Anthony Bagozzi, Erin Liley i Scott Alan Warner. Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabuły filmu.

Licealna cheerleaderka Molly (Isabella Alberti) obudziła się związana i zakneblowana w bagażniku samochodu swojego chłopaka. To miała być wymarzona randka. Po wydostaniu się z wozu i ucieczce do pobliskiego lasu staje twarzą w twarz z miejską legendą: The Hangmanem - zdeformowanym fanatykiem, który postanowił linczować męskich intruzów i zatrzymać kobiety jako "narzeczone". Teraz Molly wraz ze swoim najlepszym przyjacielem i przyszłym ratownikiem Noah (Michael Anthony Bagozzi) muszą spróbować współpracować, aby nie stać się jego ostatnimi ofiarami.

"Backwoods" trafi w USA bezpośrednio na platformy VOD 1 grudnia 2020 roku. Na razie nie wiadomo, czy horror będzie dystrybuowany w Polsce.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.